Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (1921-1991)

ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (1921-1991)

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (1921-1991)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,49 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГАРАНІН ОЛЕКСАНДР ЯКОВИЧ
УДК 94: 930.1 (477)
ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (1921-1991)
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
ЧЕРЕВИЧНИЙ ГЕННАДІЙ СЕМЕНОВИЧ,
доцент кафедри новітньої історії України
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ПІНЧУК ЮРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ,
старший науковий співробітник відділу
української історіографії та спеціальних
історичних дисциплін
Інституту історії України НАН України
кандидат історичних наук
ДАНИЛЕНКО ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ,
доцент кафедри української історії
та етнополітики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Захист відбувся 17 грудня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 16 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.Г.Сокірко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації відповідає поставленій меті та розв’язанню основних завдань дослідження. Робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури, додатків. Її обсяг становить 228 сторінок, з них основного тексту – 178 стор., списку джерел та літератури – 40 стор. (515 позицій).
Актуальність теми. При розбудові будь-якої держави велике значення має дослідження її минулого. Особливо гострими та актуальними проблеми минувщини є в країнах, що з’явилися на політичній мапі внаслідок реформаційних процесів у великих імперіях, як це мало місце у ХІХ-ХХ ст. Політичне керівництво нових держав завжди усіляко підкреслювало легітимність та історичну традицію надбання власної незалежності. Україна є чи не зразковим прикладом подібної генези.
У появі сучасної України, як незалежної держави, та теоретичного обгрунтування цього процесу, як логічного та закономірного, зіграло роль чимало чинників. Не останнє місце займала і багаторічна діяльність українських товариств і закладів за кордоном, що проводили не лише політичну, а й виховну та наукову діяльність, поступово створюючи базу, яка стала в нагоді після 1991 р. Поважне місце серед цих закладів займав Український Вільний Університет (далі – УВУ, який був створений українськими емігрантами у 1921 р. і діяв спочатку у Відні, потім у Празі, а з 1945 р. існує у Мюнхені). Чимало його вчених, зокрема істориків, здобули європейське та світове визнання, як фахівці із світової та української історії.
Творчість істориків Українського Вільного Університету – невід’ємна складова української історіографії. Тому об’єктивне відтворення історії України не буде повним, якщо до цього процесу не буде залучена наукова спадщина вчених УВУ. Однак вона, внаслідок багатьох суб’єктивних і об’єктивних причин, досі достатньою мірою не вивчена і не узагальнена. Старе наукове знання про Мюнхенську школу історії вже повністю виявило свою некомпетентність, а нове – ще й досі не виокремилося до розвинутих форм історичного дослідження. Отже, дослідження наукового спадку вчених УВУ, щодо історичного минулого України, має актуальне наукове та практичне значення.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження виконане в рамках комплексної науково-дослідної теми “Історія формування і розвитку Української держави” (державний реєстраційний номер 01 БФ 04601), що включена до тематичного плану Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (1921-1991)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок