Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКАРОЗИ СОБАК І КОТІВ (ПОШИРЕННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ)

АКАРОЗИ СОБАК І КОТІВ (ПОШИРЕННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ)

Назва:
АКАРОЗИ СОБАК І КОТІВ (ПОШИРЕННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,78 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
«ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ»
ПОНОМАРЕНКО ОЛЬГА ВІКТОРІВНА
УДК 619:616.995.428:636.8:636.7:616–076
АКАРОЗИ СОБАК І КОТІВ
(ПОШИРЕННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ)
16.00.11 – паразитологія, гельмінтологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини».
Наукові керівники:
доктор ветеринарних наук ;
доктор ветеринарних наук, член-кореспондент УААН
Куцан Олександр Тихонович, ННЦ «Інститут експериментальної
і клінічної ветеринарної медицини», заступник директора
з наукової роботи і міжнародних відносин.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Микитюк Володимир Васильович,
Бєлгородська сільськогосподарська академія,
професор кафедри паразитології та епізоотології;
кандидат ветеринарних наук
Євстаф’єва Валентина Олександрівна,
Полтавська державна аграрна академія,
доцент кафедри паразитології.
Захист відбудеться «13» травня 2008 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 у ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий «9» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук, професор ___________ БАБКІН  А. Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки значно збільшилась кількість собак і котів у приватних осіб та розплідниках різної форми власності. Крім цього, у зв’язку з ввезенням тварин із-за кордону більш різноманітнішим став їх породний склад.
Разом з тим, протягом багатьох років цим тваринам у ветеринарній медицині відводилось другорядне значення в порівнянні з сільськогосподарськими тваринами. При цьому була відсутня спеціалізація в підготовці лікарів ветеринарної медицини із патології дрібних тварин і недостатньо розроблялись ефективні методи діагностики та лікування хворих тварин.
У той же час, негативні зміни в навколишньому середовищі, в якому утримуються дрібні свійські тварини, не можуть не впливати на фізіологічний стан їх організму. Збільшення контактів між тваринами внаслідок міграції населення, ввезення з інших регіонів собак і котів, не адаптованих до місцевих умов, антисанітарний стан місць їх вигулу та неконтрольована кількість бродячих тварин безперечно впливають на поширення різноманітних ектопаразитарних захворювань.
Частіше за все серед ектопаразитарних захворювань дрібних свійських тварин в умовах великих міст зустрічаються акарози, зумовлені акариформними кліщами (Сорока  Н. М. та ін.,  1999; Криворучко  О. Б.,  2004). Особливо поширеними на цей час є такі акарози, як нотоедроз, саркоптоз, отодектоз, демодекоз дрібних свійських тварин (Машкей  І. А.,  1998; Воличев  А. Н.,  2003, Рогозина  І. Є.,  2004). При цьому дані захворювання недостатньо вивчені у м. Харкові (Машкей  І. А., Міщенко  О. О., Котляр  В. М.,  1997).
Останнім часом зросло епізоотичне та епідемічне значення зооантропонозів, почастішали випадки рецидивів паразитарних захворювань тварин і людини, а також значно змінився характер епізоотичного процесу (Захаров  П. В. та ін.,  1999; Родіонова  І. О, Колобкова  Н. М.,  2003).
Незважаючи на різноманітність способів діагностики та засобів лікування акарозів м’ясоїдних, проблема боротьби з цими захворюваннями залишається актуальною.
Тому, необхідними та своєчасними є вивчення поширення даних захворювань, удосконалення методів діагностики та розробка більш ефективних засобів лікування дрібних свійських тварин, хворих на акарози.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АКАРОЗИ СОБАК І КОТІВ (ПОШИРЕННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок