Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОЧНО РОЗВ'ЯЗУВАНІ КВАНТОВІ ПОТЕНЦІАЛЬНІ МОДЕЛІ СПІНОВОГО ТА СОЛІТОННОГО ПОХОДЖЕННЯ

ТОЧНО РОЗВ'ЯЗУВАНІ КВАНТОВІ ПОТЕНЦІАЛЬНІ МОДЕЛІ СПІНОВОГО ТА СОЛІТОННОГО ПОХОДЖЕННЯ

Назва:
ТОЧНО РОЗВ'ЯЗУВАНІ КВАНТОВІ ПОТЕНЦІАЛЬНІ МОДЕЛІ СПІНОВОГО ТА СОЛІТОННОГО ПОХОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,78 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ КОНЦЕРН “ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ”
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
Василевська Юлія Володимирівна
УДК 530.145
ТОЧНО РОЗВ'ЯЗУВАНІ КВАНТОВІ ПОТЕНЦІАЛЬНІ МОДЕЛІ
СПІНОВОГО ТА СОЛІТОННОГО ПОХОДЖЕННЯ
01.04.02 - Теоретична фізика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 1998
Дисертація є рукописом.
Робота виконана у Харківському державному університеті.
Науковий керівник: доктор фіз.-мат. наук, професор
Ульянов Володимир Володимирович, професор кафедри теоретичної фізики Харківського державного університету.
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук,
професор Сльозов Віталій Валентинович,
зав. відділом Інституту теоретичної фізики
ННЦ “Харківський фізико-технічний
інститут”;
доктор фіз.-мат. наук , старший науковий
співробітник Звягін Андрій Анатолійович,
провідний науковий співробітник Фізико-
технічного інституту низьких температур НАН
України.
Провідна установа: Інститут радіофізики і електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України (м. Харків), відділ теорії твердого тіла.
Захист відбудеться " 7 липня 1999 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 169. 01 в Інституті монокристалів НТК “Інститут монокристалів” НАН України (310001, Харків, проспект Леніна, 60).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту монокристалів НТК “Інститут монокристалів” НАН України.
Автореферат розіслано " 2 " червня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Атрощенко Л. В
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми та ступінь дослідження тематики дисертації. Проблема точних розв'язків рівняння Шредінгера (РШ) для стаціонарних станів частинки в потенціальному полі постійно привертає увагу спеціалістів. Точно розв'язувані задачі є основою ілюстрацій теорії стаціонарних станів у квантовій механіці [1]. Крім того, вони утворюють фундамент для постановки нових задач, важливі як база наближених методів. Взагалі, множина таких розв'язків утворює важливий фонд квантової механіки, який використовується при вивченні складних явищ та перевірці нових теорій, а також має самостійне значення.
Розглянуті у даній роботі джерела точних розв'язків - спіновий та солітонний - безпосередньо зв'язані з конкретними фізичними задачами. Вивчення їх, таким чином, корисно як для квантової механіки - виявляється ціла сім'я потенціалів, для яких РШ має точні розв'язки, - так і для дослідження фізичних властивостей цих систем.
Питання про точні розв'язки РШ викликає цікавість дослідників вже давно. Точно розв'язувані моделі потенціалів РШ з простими явними виразами для рівнів енергії та хвильових функцій стаціонарних станів добре відомі - це гармонічний осцилятор, кулонівське поле, потенціали Морса, Еккарта, Пешля-Теллера, нескінченна прямокутна яма, дельта-яма [1].
Нові класи точних розв'язків були знайдені у зв'язку з розробкою нових методів у теорії спінових систем [3]. Для спінових систем у залежності від вибору спінового параметра, значень магнітного поля і констант магнітної анізотропії існують різноманітні профілі ефективних потенціалів та є прості формули для енергетичного спектра і відповідних хвильових функцій.
Відкриття цілого класу нових простих точно розв'язуваних моделей зв'язано також з розвитком теорії солітонів [2]. Особливість таких солітонних точних розв'язків у тому, що рівні енергії є фіксованими, оскільки вони є інтегралами руху нелінійного еволюційного рівняння Кортевега-де Фріза (КдФ), а стани неперервного спектра відповідають повній прозорості при розсіянні частинок.
Дуже важливо мати такий комплекс точних розв'язків для методичних ілюстрацій, а також як базу перевірки наближених методів. З'являється наочний спосіб демонстрації структури спектра у випадку потенціалів з екстремумами високого порядку, попадання рівнів в критичний діапазон енергій поблизу максимумів потенціала, а також квантових ефектів типу тунельного розщеплення і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТОЧНО РОЗВ'ЯЗУВАНІ КВАНТОВІ ПОТЕНЦІАЛЬНІ МОДЕЛІ СПІНОВОГО ТА СОЛІТОННОГО ПОХОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок