Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА МОЛОКА В УМОВАХ РИНКУ

КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА МОЛОКА В УМОВАХ РИНКУ

Назва:
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА МОЛОКА В УМОВАХ РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,46 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЯДИК ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
УДК 338.1:636.2
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА МОЛОКА В УМОВАХ РИНКУ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавській державній аграрній академії Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор
Амбросов Володимир Якович,
Харківський державний технічний університет
сільського господарства, завідувач кафедри
обліку і аудиту;–
кандидат економічних наук, доцент
Березін Олександр Вікторович
Полтавський університет споживчої
кооперації України, доцент кафедри
економіки підприємства.
Провідна установа – Харківський національний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва Міністерства аграрної
політики України, кафедра організації
виробництва та агробізнесу.
Захист відбудеться „26” жовтня 2004 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 в Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
Автореферат розісланий „23” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова трансформація аграрного сектору України призвела до появи приватних форм власності, різних форм господарювання та широкого включення в економіку підприємств елементів ринкових відносин. Зміни економічної ситуації потребують корінних перетворень щодо організації конкурентоспроможного виробництва продукції, як в галузях, так і на підприємствах, спроможних вести жорстку конкурентну боротьбу, швидко і адекватно реагувати на постійні зміни ринку, мобільно переходити на випуск нових видів високоякісної продукції, забезпечувати ефективність діяльності, як виробників, так і переробників.
Рівень конкурентоспроможності вітчизняних сільськогосподарських товарів на світовому ринку залишається досить низьким через слабке ресурсозабезпечення підприємств, використання застарілих технологій виробництва, що ведуть за собою високе споживання трудових, матеріальних та енергетичних ресурсів. Вироблена продукція, як правило, відстала і не відповідає діючим стандартам якості.
Зростання цін все більше призводить до зменшення споживання всіх основних продуктів харчування населенням України, у тому числі молока та молочної продукції, більш дорожчі продукти замінюються дешевшими. Нездатність господарювати в нових умовах, диспаритет цін, низька платоспроможність населення призвели до недовикористання потужностей та збитковості діючих підприємств, що виробляють та переробляють молоко.
Молоко і молочні продукти є основними складовими щоденного раціону переважної більшості населення і як біологічно повноцінні продукти харчування, і як функціональні продукти, тобто ті, що мають лікувально-профілактичну дію. Тому формування конкурентоспроможного виробництва молока в аграрних підприємствах є однією з найважливіших задач вирішення продовольчої безпеки країни та успішного розвитку аграрного сектора економіки.
Над проблемою формування конкурентного середовища та конкурентоспроможності в аграрному секторі працювали такі відомі вітчизняні та зарубіжні вчені, як Я. Базилюк, С. Брю, А. Друкер, П. Кеннеді, Д. Колєр, П. Кругман, А. Маршал, К. Макконел, С. Мочерний, М. Портер, Д. Сакс, В. Сєлєзньов, А. Сміт, А. Чухно, Й. Шумпетер та ін.
Вивченню проблем функціонування молокопродуктового підкомплексу України, аналізу сучасного його розвитку, обґрунтуванню шляхів подолання кризового стану присвячена низка робіт вітчизняних науковців, зокрема, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА МОЛОКА В УМОВАХ РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок