Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,01 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
БАКУМЕНКО Валерій Данилович
УДК 35.077.6: 65.012.12
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ
ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИХ
РІШЕНЬ
25.00.01 - теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора наук з державного управління
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України.
Науковий консультант - доктор філософських наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Князєв Володимир Миколайович,
Українська Академія державного управління
при Президентові України,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор Варзар Іван Михайлович, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, професор кафедри політології і соціології;
 
доктор наук з державного управління Рижих Василь Миколайович, Адміністрація Президента України, завідувач аналітичного відділу Головного контрольного управління;
доктор соціологічних наук, доцент Судаков Володимир Іванович, Міжрегіональна академія управління персоналом, завідувач кафедри соціальних технологій та соціальної роботи.
Провідна установа - Національна академія Служби безпеки України, кафедра філософії (м.Київ)
Захист відбудеться 25 вересня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою:
03057, Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, к. 201.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України
(Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 21 серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.А.ШаховЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На межі ХХ-ХХІ століття спостерігається зростання уваги до проблем державного управління, усвідомлення його як окремого виду діяльності й самостійної галузі науки. Цьому сприяли значні зміни на політичній карті світу, зокрема виникнення нових незалежних держав, їх прагнення втілити у життя найкращі здобутки минулого та попередити повторення помилок у процесі своєї розбудови. Серед них і Україна, політична еліта якої активно вивчає світовий історичний досвід, передусім високорозвинутих європейських країн та власних традицій державного будівництва, з метою побудови демократичної, соціальної, правової держави.
Процес становлення державності в Україні набув сталого й безповоротного характеру. У зв'язку із цим усе більша увага приділяється питанням розвитку науки і практики управління суспільними системами й процесами, насамперед розробленню та впровадженню нових ідей і підходів, спрямованих на підвищення ефективності державно-управлінської діяльності. Підтвердженням цього є перехід до стратегічного управління соціально-економічним розвитком країни, посилення роботи з підвищення якості й систематизації правотворчої діяльності, а також увага, що останніми роками приділяється аналізу політики.
Підвищення ефективності державного управління пов'язується з удосконаленням існуючих і розробленням нових методів і процедур прийняття й реалізації управлінських рішень, застосуванням сучасних засобів їх підтримки. Теорія прийняття рішень сформувалася протягом кількох десятків років досліджень у сфері науки управління й охоплює різні напрями, підходи, концепції та ідеї. Отримані при цьому теоретичні та методологічні напрацювання не втратили своєї актуальності й використовуються на практиці та в наукових дослідженнях як сучасного менеджменту, так і державного управління.
Водночас проблема вдосконалення підготовки й прийняття управлінських рішень залишається однією з найактуальніших. Головними її особливостями є численність і неоднорідність управлінських циклів, ситуацій, суб'єктів та об'єктів управління, різноманітних зв'язків між ними, здебільшого неможливість однозначного визначення критеріїв їх ефективності, а також динаміка змін зазначених факторів у процесах розвитку.
Саме тому проблемам прийняття управлінських рішень присвячені роботи багатьох учених, зокрема В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок