Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРАРНА РЕФОРМА П.А.СТОЛИПІНА ТА ЇЇ ЗДІЙСНЕННЯ В УКРАЇНІ (1906-1914 РР.)

АГРАРНА РЕФОРМА П.А.СТОЛИПІНА ТА ЇЇ ЗДІЙСНЕННЯ В УКРАЇНІ (1906-1914 РР.)

Назва:
АГРАРНА РЕФОРМА П.А.СТОЛИПІНА ТА ЇЇ ЗДІЙСНЕННЯ В УКРАЇНІ (1906-1914 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеський національний університет імені І.І.Мечникова
ІГНАТОВА
ЛЮДМИЛА РУСЛАНІВНА
УДК 94/99 (477) "19" – 332.01.021.8:63
АГРАРНА РЕФОРМА П.А.СТОЛИПІНА ТА ЇЇ ЗДІЙСНЕННЯ В УКРАЇНІ
(1906-1914 РР.)
Спеціальність 07.00.01 історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії Національного технічного університету України "КПІ"
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Сторчило Вячеслав Семенович,
кафедра історії НТУУ "КПІ"
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Горбань Юрій Андрійович,
зав.кафедри української історії та етнополітики
Київського Національного університету
імені Тараса Шевченка
кандидат історичних наук, доцент
Лабур Володимир Олександрович
доцент кафедри політичних наук
Київського національного університету
будівництва і архітектури
Провідна установа: Інститут історії України Національної академії
наук України, відділ історії України ХІХ –
початку ХХ ст.
Захист відбудеться "11"_вересня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 в Одеському національному університеті ім.І.І.Мечникова за адресою: 65057, м.Одеса, вул.Щепкіна, 12, ауд.9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова за адресою: 65100, м.Одеса, вул.Преображенська, 24.
Автореферат розісланий "10"__липня _ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Лозовський А.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Доцільність наукового дослідження процесу аграрного реформування на початку ХХ століття в історичному минулому українського суспільства обумовлена сучасними проблемами творення української національної держави, соціальної організації суспільства, його демократизації та гуманізації, економічного відродження країни. Як і в минулому, нині зростає роль аграрного сектору в економічному житті суспільства. Сучасна перебудова аграрного сектора економіки набирає все більш організованого характеру: на арені економічного життя стало реформування колективних сільськогосподарських підприємств на засадах приватної власності на землю; підтримки розвитку особистих підсобних господарств громадян та селянських (фермерських) господарств. Аграрні проблеми дедалі більше стають предметом уваги не тільки науковців, громадськості, але і державних органів влади. Це, насамперед, стосується прийняття Верховною Радою Земельного кодексу України.
Однак зростаючий інтерес до низки проблем, пов'язаних з введенням приватної власності на землю, деякі спроби їх вирішення наштовхуються на відсутність історичного досвіду, певних знань, наукової інформації, цілісних досліджень, які б об'єктивно відтворювали роль та значення аграрного реформування в історії України. Теоретичні та історичні обгрунтування проблем сільського господарства України відстали від практичних потреб часу. Це зумовлює необхідність наукового пошуку, нового осмислення національної історії України в контексті аграрної політики як складової суспільно-цивілізаційного розвитку.
Необхідність наукового дослідження теми визначається також домінуванням у суспільних науках негативного погляду при висвітленні підсумків аграрного реформування П.А.Столипіна, хибної оцінки економічних та історичних особливостей аграрного устрою українського села. Таке тлумачення обмежує самі наукові дослідження, подає неповну та однобічну картину історичної реальності, негативно впливає на формування історичної свідомості. Тому в наукових дослідженнях, як і в економічній діяльності, має панувати об'єктивне осмислення аграрної політики, та, зокрема, процесу впровадження приватної власності на землю, ролі селянина в господарському та суспільному житті України, її історії, зокрема у висвітленні подій і явищ економічного життя українського села на початку ХХ століття.
Сільське господарство традиційно залишалося сферою діяльності здебільшого українського населення. Українці, як споконвічні хлібороби, прагнули укорінитися на землі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АГРАРНА РЕФОРМА П.А.СТОЛИПІНА ТА ЇЇ ЗДІЙСНЕННЯ В УКРАЇНІ (1906-1914 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок