Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Чисельне моделювання зворотного розсіювання світла частками і середовищами з випадковою дискретною структурою

Чисельне моделювання зворотного розсіювання світла частками і середовищами з випадковою дискретною структурою

Назва:
Чисельне моделювання зворотного розсіювання світла частками і середовищами з випадковою дискретною структурою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна
Зубко Євген Сергійович
УДК 535.36
Чисельне моделювання зворотного розсіювання
світла частками і середовищами з випадковою дискретною структурою
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
професор Шкуратов Юрій Григорович,
НДІ астрономії Харківського національного
університету ім. В.Н. Каразіна,
завідувач відділом дистанційного зондування планет
Офіційни опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, Бланк Олександр Якович, провідний науковий співробітник Радіоастрономічного інституту НАН України;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Корнієнко Юрій В'ячеславович, керівник групи Інституту радіофізики й електроніки НАН України ім. О.Я. Усікова.
Провідна установа
Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, відділ оптичних та магнітних властивостей твердого тіла.
Захист відбудеться " 20 " червня 2003 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ім. К.Д. Синельникова).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано " 14 " травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пойда В.П.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зворотне розсіювання світла великими агрегатними частками і порошкоподібними середовищами формується трьома факторами: тіньовим ефектом, когерентним посиленням зворотного розсіювання й особливостями індикатриси розсіювання світла елементами структури об'єкта.
Дослідженню зворотного розсіювання приділяється останнім часом багато уваги у зв'язку з розвитком методів дистанційного зондування, зокрема, при вивченні поверхні Землі і планет оптичними методами.
Зворотне розсіювання світла часто супроводжує мало вивчений поляриметричний ефект, негативна поляризація світла при малих кутах фази, що виникає при освітленні об'єкта неполяризованим випромінюванням (поляриметричний ефект зворотного розсіювання). Дослідження цього ефекту також мають велике практичне значення при вивченні твердих планетних поверхонь.
Ефект зворотного розсіювання активно досліджується лабораторними методами. Особливо цікавим є випадок світлих дрібнодисперсних порошків, коли цей ефект обумовлений, в основному, когерентним посиленням. Когерентне посилення зворотного розсіювання називають часто ефектом слабкої локалізації світла, за аналогією з ефектом слабкої локалізації часток, що досліджується у фізиці твердого тіла, де він виявляється у вигляді додаткового збільшення електричного опору в неупорядкованих провідниках за умови, що в них досить розвите багаторазове розсіювання електронів. Ефект слабкої локалізації світла несе інформацію про структуру поверхні і характеристики її речовини. Таким чином, цей ефект важливий для вивчення світлорозсіюючих середовищ як природного, так і штучного походження.
Теоретичні дослідження ефекту зворотного розсіювання стикаються з багатьма труднощями. Фактично більш-меньш задовільну теорію вдалося побудувати тільки для випадку середовищ, що складаються з точкових розсіювачів з найпростішими індикатрисами розсіювання. Зараз розпочаті спроби побудувати теорію для випадку середовищ, що складаються з куль, співмірних з довжиною хвилі. Однак помітного прогресу в цьому напрямку немає, через складність і громіздкість отриманих результатів. Крім того, куля це дуже не адекватна модель для опису реальних розсіювачів, що у переважній більшості випадків мають випадкову форму і внутрішню структуру. Слід також зазначити, що існуючі теоретичні моделі стикаються з проблемою одночасного (самоузгодженого) опису ефекту слабкої локалізації світла і тіньового ефекту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Чисельне моделювання зворотного розсіювання світла частками і середовищами з випадковою дискретною структурою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок