Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Берегова ластівка на півдні україни: територіальні зв'язки, демографія, колоніальність

Берегова ластівка на півдні україни: територіальні зв'язки, демографія, колоніальність

Назва:
Берегова ластівка на півдні україни: територіальні зв'язки, демографія, колоніальність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,11 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена
Черничко Раїса Миколаївна
УДК 598.812 (477) : 591.5
Берегова ластівка на півдні україни:
територіальні зв'язки, демографія, колоніальність
03.00.08- зоологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на Азово-Чорноморській орнітологічній станції Інституту зоології НАН України та Наково-дослідного інституту біорізноманіття наземних та водних екосистем України Мелітопольського державного педагогічного університету.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Сіохін Валерій Дмитрович,
Мелітопольський державний педагогічний університет,
проректор з науково-дослідної роботи
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Лисенко Валерій Іванович,
Таврійська агротехнічна академія,
завідувач кафедрою тваринництва
та мисливствознавства
кандидат біологічних наук
Кривицький Ігор Олександрович,
доцент кафедри зології та екології
біологічного факультету
Харківського національного універститету
Провідна установа: Одеський національний університет ім.І.І.Мечникова,
м.Одеса.
Захист відбудеться "28" листопада 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д2 6.153.01 при Інституті зоології ім.І.І.Шмаль-гаузена НАН України за адресою: 01601, м.Київ-30, вул.Богдана Хмельницького, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту зоології ім.І.І.Шмальгаузена НАН України.
Автореферат розісланий "16" жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук В.В.Золотов
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вплив людини на природні і штучні біоценози не вичерпується забрудненням, вилученням частини продукції, винищуванням окремих видів тощо. Вплив на природу нерідко викликає глибокі зміни в природних співтовариствах, порушення їх сталості, що призводить до спалахів чисельності одних видів і зникнення інших, виникнення небезпечних у медичному відношенні ситуацій, зниження продуктивності біоценозів. Вивчення біології окремих видів і їх взаємозв'язків у природних системах на сучасному рівні надає актуальності і вагомості питанню про зберігання видової різноманітності тваринного і рослинного світу.
Берегова ластівка є одним із найбільш численних колоніальних видів птахів як на Україні, так і в Палеарктиці. Її чисельність у світі ще дуже висока і не викликає побоювань. Але в багатьох регіонах Західної Європи кількість гніздових колоній і їх чисельність настільки незначні, що вид оголошений рідкісним, а в деяких країнах навіть занесений у національні Червоні книги. Звичайно питання про зберігання або відновлення чисельності виникають лише тоді, коли виду погрожує реальне зникнення. У даному випадку, висока чисельність берегової ластівки на Україні дозволяє широко експериментувати з метою вивчення гніздової біології, демографічних параметрів, характеру зв'язку з територією тощо. Отримані результати можуть бути використані для розробки конкретних рекомендацій щодо збільшення чисельності, а також контролю розташування колоній. Берегова ластівка легко виявляється і визначається в природі, для неї розроблені добре доступні методи масового вилову, самці і самки, а також молоді птахи в гніздовий період легко відрізняються, тому вид є зручною моделлю для вирішення багатьох загальнозоологічних питань, а також питань популяційної екології (Кумари, 1981; Freer, 1981). Соціальність виду, як у репродуктивний період, так і поза ним, сприяє розробці теоретичних питань колоніальності.
Мета дослідження полягає у визначенні структури і динаміки колоніальних поселень берегової ластівки, як специфічної репродуктивної системи, розробці шляхів її приваблювання та збереження. Поставлена мета передбачає вирішення таких завдань.
1. Оцінити чисельність і характер розміщення виду на досліджуваній території в репродуктивний період.
2. Визначити демографічні параметри угруповання, що гніздиться, вивчити особливості зв'язків із територією розмноження, взаємозалежність чисельності і територіально-демографічних характеристик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: Берегова ластівка на півдні україни: територіальні зв'язки, демографія, колоніальність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок