Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН (1561 – 1595)

ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН (1561 – 1595)

Назва:
ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН (1561 – 1595)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,35 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут історії України
ЛЕПЯВКО Сергій Анатолійович
УДК 947.7 “15-355”
ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА
В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
(1561 – 1595)
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України середніх віків Інституту історії України НАН України.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор, академік НАН України
СМОЛІЙ Валерій Андрійович,
завідувач відділу історії України
середніх віків, директор інституту
історії України НАН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
БОРИСЕНКО Володимир Йосипович,
завідувач кафедри історії України Київського Національного
педагогічного університету
ім. М.Драгоманова
доктор історичних наук, професор
МИЦИК Юрій Андрійович,
завідувач кафедри історії
Національного університету
“Києво-Могилянська академія”
доктор історичних наук, професор
ПУТРО Олексій Іванович,
завідувач кафедри гуманітарних
і соціальних дисциплін
Державної академії керівних кадрів
культури і мистецтв
Провідна установа: Київський Національний університет ім.Т.Шевченка, кафедра давньої і нової історії України
Захист відбудеться 29.10.2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України
НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул.Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту історії України НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.
Автореферат розісланий 28.09.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Протягом останнього десятиріччя українські вчені успішно займаються дослідженням раніше закритих проблем і “білих плям” за допомогою широкого залучення нового фак-тичного матеріалу, відмови від ідеологічних штампів радянських часів і засвоєння досягнень світової історіографії. За цей час маємо ряд безсумнівних здобутків, їх визнання і поширення в суспільстві через навчальний і виховний процес. Однак з кожним роком стає все очевид-нішим, що для дійсно сучасного розуміння історії України треба освоювати нові напрямки наукових пошуків.
Серед найважливіших завдань сучасної вітчизняної історіографії – осмислення минулого України як невід’ємної складової європейського і світового історичного процесу. Адже в більшості популярних і наукових праць з історії України, вона постає відірваною від міжнародного контексту. Її зовнішні зв’язки в політичній сфері зводяться до експансії сусідніх держав на українські землі або стосунків метрополій з колоніальною Україною. Такий спрощений підхід не відповідає реаліям минулого. Проте єдність загальноєвропейського історичного процесу в українській історіографії реально враховується тільки в дисциплінах, пов’язаних з історією культури. Політична сфера для такого підходу і досі закрита. Тому у вітчизняній історіографії лише останнім часом стали з’являтися дослідження міжнародних аспектів політичної історії України, особливо в періоди бездержавності українського народу.
Такий підхід, зокрема, є особливо важливим для дослідження історичного розвитку українського козацтва. Традиційно вважається, що про міжнародні аспекти його діяльності можна вести мову лише від початку Визвольної війни українського народу, хоча вже з кінця ХVІ ст. козацтво виступає як самостійний, хай у специфічній формі, суб’єкт міжнародних відносин. Історіографія історії козацтва до Хмельниччини зосереджується на його соціальній еволюції та стосунках з польською владою. Міжнародні події при цьому не ігноруються цілком, але подаються як другорядні, або досліджуються відірвано одна від одної (діяльність Д.Вишневецького, виправа І.Підкови в Молдавію, походи П.Сагайдачного, Хотинська війна та ін.).
Показовим є те, що навіть, незважаючи на постійні згадки в літературі про напади козаків на турків і татар, вони майже ніколи не розглядались як окрема сфера діяльності козацтва, або мова йшла про їх спрощене висвітлення як боротьбу проти мусульманської агресії без відображення контексту, в якому все це відбувалося.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН (1561 – 1595)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок