Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНЬОФІРМОВА ІДЕОЛОГІЯ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

ВНУТРІШНЬОФІРМОВА ІДЕОЛОГІЯ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ВНУТРІШНЬОФІРМОВА ІДЕОЛОГІЯ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,60 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Запорізький державний університет
ВОЛОБУЄВ Владислав Владиславович
УДК 141.7:316.3:316.75
ВНУТРІШНЬОФІРМОВА ІДЕОЛОГІЯ:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 09.00.03 — соціальна філософія і філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
 
Запоріжжя — 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник — доктор філософських наук, професор,
Бєк Володимир Павлович,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри політології та теорії управління
Офіційні опоненти: — доктор філософських наук, професор,
Лукашевич Микола Павлович,
Національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри галузевих соціологій —
кандидат філософських наук, доцент,
Таран Володимир Олександрович,
Запорізький юридичний інститут МВС України,
начальник кафедри соціально-економічних дисциплін
 
Провідна установа — Інститут філософії України НАН України (м.Київ)
Захист дисертації відбудеться 12.04.2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 по захисту дисертацій
у Запорізькому державному університеті (адреса: 69600, м.Запоріжжя, вул.Жуковського,66, корп.V, ауд.326).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69600, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корп.ІІ.
Автореферат розіслано 12.03.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження полягає в тому, що докорінні зрушення, які відбуваються на економічному та соціокультурному просторі України, потребують пошуку нових ефективних регуляторів людської діяльності. Одним із таких регулятивів в умовах розвитку ринкових відносин та формування громадянського суспільства є внутрішньофірмова ідеологія. Вона сприяє реалізації творчого потенціалу людини у виробничій діяльності, що є одним з нагальних завдань сучасного українського суспільства. Внутрішньофірмова ідеологія є таким чинником, який сприяє розгортанню державотворення, оскільки корпоративний дух, що зароджується у правоздатності особливих сфер, переходить, за Г.Гегелем, сам у собі у дух державності, стає в державі засобом збереження особистих цілей.
Теоретична актуальність проблеми визначається тим, що навіть термін "внутрішньофірмова ідеологія" не є загальновизнаним поняттям вітчизняної соціально-філософської думки, теорії управління, соціології, політології, психології. Початком же гносеологічного дослідження "внутрішньофірмової ідеології" повинен стати соціально-філософський аналіз генезису, сутності, структури, функцій даного явища.
Практична актуальність теми обумовлена тим, що дослідження ідеології на мікрорівні актуалізується потребами переходу від моделі розвитку економіки, яка існувала в Україні раніше, до принципово нової моделі, що вимагає раціоналізувати перетворювальну діяльність людей. Загальний для пострадянського простору процес деідеологізації призвів до того, що ідеологія не зникла, а трансформувалася в групову, корпоративну, внутрішньофірмову, яка зберегла при цьому свої основні функції. У цих умовах мікроідеологія стає ефективним інструментальним засобом оптимізації соціальних процесів. Вивчення реального зрізу ідеологічного процесу в перехідному українському суспільстві вказує на особливості існування і формування в ньому суб'єктів ідеологічних відносин та на провідні тенденції розвитку пріоритетних форм ідеологій, що можуть визначати реальні терміни перебування українського суспільства в перехідному стані та перспективи виходу з нього.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до науково-дослідної тематики, що розробляється у Запорізькому державному університеті протягом останніх років на замовлення Міністерства освіти і науки України, серед яких НДР: “Онтогенез соціального організму країни” (№ держреєстрації 0100У001733).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВНУТРІШНЬОФІРМОВА ІДЕОЛОГІЯ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок