Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ ПАГОНІВ ОЖИНИ СИЗОЇ ТА СТВОРЕННЯ НА ЇЇ ОСНОВІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ ПАГОНІВ ОЖИНИ СИЗОЇ ТА СТВОРЕННЯ НА ЇЇ ОСНОВІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

Назва:
ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ ПАГОНІВ ОЖИНИ СИЗОЇ ТА СТВОРЕННЯ НА ЇЇ ОСНОВІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
__________________________________________________________________________________
ГІСЦЕВА Ольга Аркадіївна
УДК: 615.322.:582.734.4.
ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ ПАГОНІВ ОЖИНИ СИЗОЇ ТА СТВОРЕННЯ НА ЇЇ ОСНОВІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармакогнозії Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
КОВАЛЬОВ ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри фармакогнозії.
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
СЕРБІН АНАТОЛІЙ ГАВРИЛОВИЧ
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри медичної ботаніки;
доктор фармацевтичних наук, професор
ДОЛЯ ВІКТОР СЕМЕНОВИЧ
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри фармакогнозії
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика,
Кафедра фармацевтичної хімії та фармакогнозії
Захист відбудеться “_25” листопада 2005 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002 м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “22” жовтня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
д. біол. н.,проф. Л.М Малоштан .
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук та створення лікарських препаратів рослинного походження - одна з найважливіших задач фармацевтичної науки. Цілеспрямований пошук природних біологічно активних субстанцій, вивчення їх фізико-хімічних та фармакологічних характеристик є головним напрямком вирішення цієї проблеми. Використання лікарських рослин у вигляді настоїв та відварів для лікування і профілактики хронічних захворювань у людей похилого віку особливо актуально в зв’язку зі змінами вікової структури населення. За прогнозами ВООЗ до кінця 2005 року 45% населення будуть складати жінки в періоді менопаузи. В клімактерії, в період переходу від зрілості до похилого віку, на фоні змін в організмі виникає необхідність прийому фітопрепаратів, які діють м’яко, не викликають побічних дій та підтримують стійкий фармакологічний ефект. Частим ускладненням клімаксу є ациклічні маткові кровотечі. Пошук альтернативних методів лікування клімактеричних розладів проводиться постійно. У рослинах біологічно активні речовини (БАР) знаходяться у оптимальних співвідношеннях, що створювалися в процесі еволюції при взаємодії організму з навколишнім середовищем.
Основний фармакологічний ефект може потенціюватися речовинами первинного біосинтезу – вуглеводами, білками та ліпідами, - а також продуктами вторинного біосинтезу. До них належать різні хімічні групи: фенольні сполуки, терпеноїди, які беруть участь у процесах обміну речовин та виконують важливі для рослин функції.
З літературних даних відомо, що рослини роду Rubus містять дубильні речовини, фенолкарбонові кислоти та флавоноїди, які мають широкий спектр фармакологічної активності. Флавоноїди та поліфеноли мають тенденцію до накопичення у значних кількостях, що дає можливість розглядати рослини як джерело цих речовин.
Необхідність комплексного використання рослин та наявність достатньої сировинної бази пояснює зацікавленість до вивчення дикоростучих рослин, а також недостатнє хімічне та фармакологічне вивчення надземної частини стали підставою для проведення наших досліджень. У зв’язку з цим як об’єкт дослідження нами була обрана рослина – Ожина сиза (Rubus caesius L.) родини розових (Rosaceae).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету за темою “Створення нових лікарських препаратів на основі рослинної та природної сировини, зокрема продуктів бджільництва, для дорослих і дітей” (№ державної реєстрації 0198U007008) і проблемної комісії “Фармація” МОЗ України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ ПАГОНІВ ОЖИНИ СИЗОЇ ТА СТВОРЕННЯ НА ЇЇ ОСНОВІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок