Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування ринку матеріально-технічних ресурсів агропромислового комплексу Крима

Формування ринку матеріально-технічних ресурсів агропромислового комплексу Крима

Назва:
Формування ринку матеріально-технічних ресурсів агропромислового комплексу Крима
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Кримський державний агротехнологічний університет
Сілкін Володимир Миколайович
УДК.154 .012.34)
: .436.75)
Формування ринку матеріально-технічних
ресурсів агропромислового комплексу Крима
Спеціальність - 08.07.02
Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Сімферополь – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному агротехнологічному університеті, Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Руденко Олександр Іванович,
директор Кримського економічного
інституту КНЕУ, м. Сімферополь
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Новіков Юрій Миколайович
зав. кафедри фінансів та кредиту Кримського державного агротехнологiчного університету
кандидат економічних наук
Залєвський Сергій Леонідович
доцент кафедри міжнародної економіки
Кримського інституту бізнесу, м.Сімферополь
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний університет, Міністерства аграрної політики України, кафедра економіки. м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “06” листопада р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .805.01 в Кримському державному агротехнологічному університеті за адресою: 95492, м. Сімферополь, смт Аграрне, корп. , ауд.501.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського державного агротехнологічного університету за адресою: 95492, м. Сімферополь, смт Аграрне, корп. .
Автореферат розісланий “ 6” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Сафонова В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Функціонування повноцінного ринку матеріально-технічних ресурсів АПК в значній мірі залежить від його механізмів, покликаних активізувати виробничу і комерційну підприємницьку діяльність, паритет попиту і пропозицій в даній сфері. Розглядаючи внутрішній ринок матеріально-технічних ресурсів як в Україні, так і в Криму треба відмітити, що наявність тракторів, зернозбиральних комбайнів, внесення мінеральних добрів, забезпеченість дизпаливом в сільському господарстві за останні 10 років явно зменшились.
З одного боку це вказує на серйозні наслідки непродуманої державної політики щодо розвитку сільського господарства і з другого - недостатнє напрацювання механізмів вдосконалення ринку і методів торгівельно-посередницької діяльності. Сільськогосподарські товаровиробники в ринковій економіці не дивлячись на форми господарювання за приватної власності повинні розвивати сприйнятливість до науково-технічного прогресу, через достатнє матеріально-технічне забезпечення підвищувати якість продукції та конкурентоспроможність.
Необхідний пошук і адаптація якісно нових методичних підходів до дослідження стану ринку ресурсів, визначенню ефективних механізмів його функціонування з погляду ресурсозбереження. Необхідний системний підхід у дослідженні та оцінці ресурсного потенціалу, визначенні критеріїв ефективності його використання. Розгляд механізмів ресурсного забезпечення знайшло відображення в роботах Бунича П.Г., Шиян Д., а організаційні аспекти розкриті Залевским С.Л., Новицким В. і Круть А.
Проблеми ринку матеріально-технічного забезпечення АПК завжди були в полі зору науковців, спеціалістів і практиків та знайшли належне відображення у наукових працях Антоненка Л.А., Епштейна Д., Ісая О., Масютіна С.А., Огинського А., Саблука П.Т., Юрчишина В.В. та інших.
Залишаються недостатні дослідження і наукова оцінка діючих механізмів формування і функціонування ринку матеріально-технічних ресурсів, потрібен пошук і розробка якісно нових рішень, адаптованих до умов перехідної економіки. Особливо це стосується розробки критеріїв оцінки ефективності функціонування ринку матеріально-технічних ресурсів. Науково-теоретична та практична значимість указаних проблем обумовили вибір теми, її актуальність і спрямованість дослідження.
Зв’язок роботи з планами наукових досліджень. Тема дослідження входить до плану науково-дослідних робот Кримського державного аграрного університету з проблеми “Наукове забезпечення галузей АПК Криму, розробка і вдосконалення технологій виробництва і переробки сільськогосподарської продукції в нових умовах господарювання” (держномер реєстрації 0102 ), а також по темі “Господарські механізми в сфері АПК” (держномер реєстрації 0199 ), що досліджується згідно з завданням Кримської академії наук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування ринку матеріально-технічних ресурсів агропромислового комплексу Крима

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок