Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗСУВИ І ЗСУВНІ ЗОНИ У ГЕОЛОГІЧНІЙ СТРУКТУРІ ДОНЕЦЬКО-МАКІЇВСЬКОГО РАЙОНУ ДОНБАСУ

ЗСУВИ І ЗСУВНІ ЗОНИ У ГЕОЛОГІЧНІЙ СТРУКТУРІ ДОНЕЦЬКО-МАКІЇВСЬКОГО РАЙОНУ ДОНБАСУ

Назва:
ЗСУВИ І ЗСУВНІ ЗОНИ У ГЕОЛОГІЧНІЙ СТРУКТУРІ ДОНЕЦЬКО-МАКІЇВСЬКОГО РАЙОНУ ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,64 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАВЛОВ Ігор Олегович
УДК 553.94:551.24.03 (477.6)
ЗСУВИ І ЗСУВНІ ЗОНИ У ГЕОЛОГІЧНІЙ СТРУКТУРІ ДОНЕЦЬКО-МАКІЇВСЬКОГО РАЙОНУ ДОНБАСУ
Спеціальність 04.00.16 – “Геологія твердих горючих копалин”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі корисних копалин і екологічної геології Донецького національного технічного університету
Науковий керівник – доктор геолого-мінералогічних наук, професор, професор кафедри корисних копалин і екологічної геології Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України Корчемагін Віктор Олександрович
Офіційні опоненти – доктор геолого-мінералогічних наук, професор, професор кафедри мінералогії та петрографії Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м.Дніпропетровськ) Нагорний Віктор Миколаєвич

кандидат геолого-мінералогічних наук, с.н.с., старший науковий співробітник відділу геології вугільних родовищ великих глибин Інституту геотехнічної механіки Національної академії наук України (м.Дніпропетровськ) Пимоненко Людмила Іванівна
Провідна установа – Інститут геологічних наук Національної академії наук України, відділ геології вугільних родовищ (м.Київ)
Захист відбудеться “_17_” _грудня_ 2004 р. об _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.05 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, тел. (0562) 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НГУ Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, пр.К.Маркса, 19.
Автореферат розісланий “_11_” _листопада__ 2004 р.
Вчений секретарспеціалізованої вченої
ради, Д 08.080.05 к.г-м.н, доцент А.Л.Лозовий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна економічна ситуація вимагає від вугільної промисловості України нарощування видобутку вугілля при зниженні його собівартості і підвищенні рівня безпеки гірничих робіт, що, у першу чергу, може бути досягнуто застосуванням нової техніки і технологій.
Можливість і ефективне використання нової високопродуктивної техніки визначається гірничо-геологічними умовами відпрацьовування вугільних родовищ. Це висуває підвищені вимоги до вірогідності прогнозування ускладнюючих гірничі роботи гірничо-геологічних факторів, насамперед тектонічної порушеності і пов'язаних із нею явищ. Несподівана поява тектонічних порушень у вибої гірничої виробки може спричинити її зупинку або навіть втрату дорогого устаткування.
Проблема прогнозу малоамплітудної тектоніки на вугільних родовищах існувала завжди і залишається актуальною і зараз. Традиційні методи геологорозвідувальних робіт вимагають значних матеріальних витрат і мають обмежені можливості (розриви з амплітудами зміщення, що не перевищують 10 м, цими методами практично не виділяються). У той же час основна маса тектонічних розривів відноситься до цього класу і більшість ускладнюючих факторів, пов'язана саме з ними.
З достатньою надійністю геометризувати у просторі порушення, виявлені
переривчастою мережею спостережень (геофізичними профілями, розвідувальними
свердловинами) дуже складно. Для цього необхідно розуміння геологічної
структури, уявлення про причини, закономірності і механізми утворення її елементів. Однією з основних умов для цього є визначення орієнтування осей тектонічних деформацій і головних нормальних напруг. Незважаючи на багаторічні дослідження і великий обсяг наявних фактичних матеріалів багато з цих питань залишаються ще не вирішеними.
Таким чином, існує актуальна наукова і практична проблема, пов'язана із всебічним вивченням розривної тектоніки, полів напруг і деформацій і розробкою на цій основі ефективних методів прогнозу гірничо-геологічних умов.
Мета роботи – з’ясування структурно-тектонофізичних особливостей і закономірностей формування тектонічних розривів Донецько-Макіївського району, їх просторового розміщення і використання цих закономірностей для прогнозу гірничо-геологічних умов відпрацюваня вугільних родовищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗСУВИ І ЗСУВНІ ЗОНИ У ГЕОЛОГІЧНІЙ СТРУКТУРІ ДОНЕЦЬКО-МАКІЇВСЬКОГО РАЙОНУ ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок