Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ПОРУШЕНЬ У СИСТЕМІ ГЕМОСТАЗУ У РОЗВИТКУ ПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ВАГІТНИХ З ПАТОЛОГІЧНИМ РІВНЕМ АНТИФОСФОЛІПІДНИХ АНТИТІЛ

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ПОРУШЕНЬ У СИСТЕМІ ГЕМОСТАЗУ У РОЗВИТКУ ПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ВАГІТНИХ З ПАТОЛОГІЧНИМ РІВНЕМ АНТИФОСФОЛІПІДНИХ АНТИТІЛ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ПОРУШЕНЬ У СИСТЕМІ ГЕМОСТАЗУ У РОЗВИТКУ ПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ВАГІТНИХ З ПАТОЛОГІЧНИМ РІВНЕМ АНТИФОСФОЛІПІДНИХ АНТИТІЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,89 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОРЩОВА ОЛЕНА ПЕТРІВНА
УДК: 618.3:618.36-008.64:612.017.1:612.112.5
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ПОРУШЕНЬ У СИСТЕМІ ГЕМОСТАЗУ У РОЗВИТКУ ПЛАЦЕНТАРНОЇ
НЕДОСТАТНОСТІ У ВАГІТНИХ З
ПАТОЛОГІЧНИМ РІВНЕМ АНТИФОСФОЛІПІДНИХ АНТИТІЛ
14. 01. 01 – акушерство та гінекологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Рожковська Наталя Миколаївна,
Одеський державний медичний університет
МОЗ України,
професор кафедри акушерства та гінекології №1
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Романенко Тамара Григорівна,
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика
МОЗ України, професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології
доктор медичних наук, професор Андрієвський Олександр Георгійович, Одеський обласний медичний центр МОЗ України,
завідувач відділу гінекології
Провідна установа:
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України,
відділення патології вагітності та пологів, м. Київ.
Захист відбудеться 11.05.2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті за адресою: 65082, м. Одеса, пров. Валіхівський, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету за адресою: 65082, м. Одеса, пров. Валіхівський, 3.
Автореферат розісланий 10.04.2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н. О.О. Старець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з головних проблем сучасного акушерства до останнього часу залишається вивчення етіопатогенезу плацентарної недостатності (ПН) (Степанківська Г.К., 2000, Рожковська Н.М., 2000). ПН розвивається у кожної третьої вагітної групи високого ризику перинатальної патології. Вона пов’язана із загостренням чи декомпенсацією материнських захворювань, приєднанням ускладнень вагітності (Шадлун Д.Р., 2002, Шехтман М.М., 2005). Прееклампсія залишається одним із найтяжчих ускладнень гестаційного процесу (Венцківський Б.М., 2001, Віхляєва О.М., 2000). При пізніх гестозах ПН розвивається практично в усіх випадках (Зелінський О.О., 2001). Патологія плода при пізніх гестозах виникає внаслідок перфузійно-дифузійної недостатності плаценти і майже у третини хворих виявляється вираженим синдромом затримки внутрішньоутробного розвитку (ЗВУР) (Афанасьєва Н.В., 2004).
У наш час існує велика кількість теорій розвитку прееклампсії (неврогенна, гормональна, ренальна, плацентарна, імунологічна, генетична), але жодна з них не може повністю відповісти на усі запитання генезу цього ускладнення вагітності. Не дивлячись на різноманітну трактовку змін, на яких базується прееклампсія, загальним є те, що кінцевою точкою усіх виявлених змін в ЦНС, гормональній регуляції, плаценті та нирках є порушення головних ланок мікроциркуляторного русла, котрі призводять до гіпоксичних, ішемічних та некротичних змін у життєво важливих органах (Стрижаков А.Н., 2005, Воронин К.В., 2005, Roberta B. Ness, 2003).
Роль автоімунних порушень, одним із яких є антифосфоліпідний синдром (АФС), у патогенезі прееклампсії залишається дискутабельною. У літературі з’являються свідчення про схожість патогенетичних механізмів їх розвитку (Чайка В.К., Демина Т.Н., 2004, Сидельникова В.М.,2003). Тому детальне вивчення автоімунних та гемостатичних змін під час цього ускладнення гестаційного процесу стає дуже важливим.
Вважається, що одним з головних пускових механізмів у розвитку клінічних проявів гестозу є ендотеліальна дисфункція, яка призводить до спазму судин, підвищення їх проникливості, порушення тканинної перфузії, а також активація згортальної системи з виникненням хронічного ДВЗ-синдрому (Бицадзе В.О., Макацария А.Д. , 2002).
Присутність аномальних автоантитіл до мембранних фосфоліпідів (ФЛ), а також до фосфоліпід-пов’язаних протеїнів плазми (в2-глікопротеїну-I (в2-ГП-1), аннексину V та протромбіну) сприяє пошкодженню судин плаценти, внаслідок чого порушується матково-плацентарний кровообіг та відбувається внутрішньосудинне тромбоутворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ПОРУШЕНЬ У СИСТЕМІ ГЕМОСТАЗУ У РОЗВИТКУ ПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ВАГІТНИХ З ПАТОЛОГІЧНИМ РІВНЕМ АНТИФОСФОЛІПІДНИХ АНТИТІЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок