Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОКІНЕТИКА РИБОФЛАВІНУ І 2-ДЕЗОКСИГЛЮКОЗИ В СТРУКТУРАХ ОКА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН У НОРМІ І ЗА ЛУЖНОГО ОПІКУ

БІОКІНЕТИКА РИБОФЛАВІНУ І 2-ДЕЗОКСИГЛЮКОЗИ В СТРУКТУРАХ ОКА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН У НОРМІ І ЗА ЛУЖНОГО ОПІКУ

Назва:
БІОКІНЕТИКА РИБОФЛАВІНУ І 2-ДЕЗОКСИГЛЮКОЗИ В СТРУКТУРАХ ОКА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН У НОРМІ І ЗА ЛУЖНОГО ОПІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ЛОБАШОВА КАТЕРИНА ГЕННАДІЇВНА
УДК: 615.07:615.214.22
БІОКІНЕТИКА РИБОФЛАВІНУ І 2-ДЕЗОКСИГЛЮКОЗИ В СТРУКТУРАХ ОКА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН У НОРМІ І ЗА ЛУЖНОГО ОПІКУ
14.03.05 – фармакологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті
ім. І. І. Мечникова МОН України та Фізико-хімічному інституті
ім. О. В. Богатського НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Жук Ольга Вікторівна,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова МОН України, м. Одеса,
провідний науковий співробітник
проблемної науково-дослідної лабораторії-5.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Сотникова Олена Петрівна,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В. П. Філатова АМН України, м. Одеса
завідувач лабораторії
фармакології і тканинної терапії;
доктор медичних наук, професор
з.д.н.т. України
Лук’янчук Віктор Дмитрович,
Луганський державний медичний університет
МОЗ України, м. Луганськ,
завідувач кафедри фармакології.
Провідна установа: Інститут фармакології та токсикології АМН
України, відділ фармакокінетики, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 6 ” квітня 2005 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 в Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65026, Одеса, Валіхівський пров., 2).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського державного медичного університету МОЗ України (65026, Одеса, Валіхівський пров., 3).
Автореферат дисертації розіслано “ 5 ” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н., доцент Годован В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успіхи сучасної фармакотерапії зв'язують не тільки зі створенням нових високоактивних лікарських засобів, але і з розробкою нових лікарських форм, оптимізацією способу і режиму введення препаратів. Виразність і тривалість терапевтичного ефекту лікарської сполуки залежать винятково від фармакокінетики ліків в організмі і способу їх введення в організм. Основна мета фармакокінетики – оптимізація дозування речовини з метою поліпшення терапевтичного ефекту і зменшення токсичного (Варфоломеєв С.Д., Гуревич К.Г., 1999; Boronjerdi M., 2001).
Складність консервативної терапії в офтальмології полягає в тому, що далеко не всі лікарські засоби проникають крізь гемато-офтальмічний бар'єр (Морозов В.І., Яковлєв А.А., 1998.). На сьогоднішній день немає чітких уявлень про механізми селективного транспорту ксенобіотиків крізь гемато-офтальмічний бар'єр (Головенко М.Я., 2004). Характер змін бар'єрних механізмів ока повинен визначати раціональний шлях введення та дозування кожного препарату (Тазетдинова Н. Р., 1989). Експериментальний опік викликає зміни гемато-офтальмічного бар'єра, що реалізується підвищенням біологічної доступності препарату в камерну вологу опалених очей (Пучковская Н.А. і спів., 2001). Даний факт необхідно враховувати при медикаментозному лікуванні хвороб ока в тому числі лужного опіку, тому що при комплексній терапії підвищення концентрації лікарського засобу може привести до зміни ефективності терапевтичної дії, а також появі побічних ефектів.
Таким чином, прикладний аспект даної дисертаційної роботи складається в дослідженні процесів фармакокінетики лікарських засобів в тканинах ока при різних способах їх введення, як основи для розробки раціональних схем лікування. Однак, крім практичної сторони даного питання, істотний інтерес представляє й теоретичний аспект роботи - моделювання процесів фармакокінетики в структурах ока. Процеси надходження, розподілу й елімінації лікарських препаратів у структурах ока мають свої специфічні особливості, у першу чергу обумовлені гемато-офтальмічним бар'єром і наявністю ізольованих відділів ока (Віт В.В., 2003). Математичні моделі, що описують таку специфічну фармакокінетику ліків, практично відсутні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІОКІНЕТИКА РИБОФЛАВІНУ І 2-ДЕЗОКСИГЛЮКОЗИ В СТРУКТУРАХ ОКА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН У НОРМІ І ЗА ЛУЖНОГО ОПІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок