Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИВЕРСИФІКАЦІЯ АВТОРСЬКОЇ СВІДОМОСТІ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІЙ ПРОЗІ В. ДОМОНТОВИЧА

ДИВЕРСИФІКАЦІЯ АВТОРСЬКОЇ СВІДОМОСТІ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІЙ ПРОЗІ В. ДОМОНТОВИЧА

Назва:
ДИВЕРСИФІКАЦІЯ АВТОРСЬКОЇ СВІДОМОСТІ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІЙ ПРОЗІ В. ДОМОНТОВИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,69 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМ. Т.Г. ШЕВЧЕНКА
ГІРНЯК МАР’ЯНА ОЛЕГІВНА
УДК 821.161.2 – 2.09
ДИВЕРСИФІКАЦІЯ АВТОРСЬКОЇ СВІДОМОСТІ
В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІЙ ПРОЗІ В. ДОМОНТОВИЧА
10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Зубрицька Марія Олексіївна,
доцент кафедри теорії літератури та порівняльного
літературознавства Львівського національного
університету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гром’як Роман Теодорович,
завідувач кафедри теорії літератури і
порівняльного літературознавства
Тернопільського національного педагогічного
університету імені Володимира Гнатюка;
кандидат філологічних наук
Семків Ростислав Андрійович,
доцент кафедри філології Національного університету
“Києво-Могилянська академія”.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра теорії літератури і компаративістики.
Захист відбудеться “14” березня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “10” лютого 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Нога


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасному літературно-теоретичному дискурсі проблема автора й авторської свідомості дедалі частіше стає предметом зацікавлення літературознавців. Дослідники вважають необхідним пояснити амбівалентний характер авторської присутності в тексті, висловити власну позицію з приводу того, чи можна зіставляти біографічного автора та автора, що існує лише в естетичному вимірі. Проблема набула особливо гострого звучання після того, як теоретики, проголошуючи “смерть автора”, відмовилися від пошуку авторських інтенцій у художньому творі. Ситуація стала доволі напруженою, адже літературознавці часто або принципово не сприймають обмеження авторської “влади”, або цілком заперечують вплив автора на інтерпретацію твору. Тому зосередження уваги на проблемі авторської свідомості стає особливо актуальним, адже різноманітні теорії автора потребують ґрунтовного осмислення й виваженого тлумачення. Ідеться про формування нового змісту поняття авторської свідомості, який урахував би надбання світової (Р. Інгарден, Ж.-П. Рішар, Ж-П. Сартр, М. Бахтін, Г.-Ґ. Ґадамер, П. Рікер, Р. Барт, М. Фуко, Ж. Дерріда, У. Еко) та української (О. Потебня, І. Франко, В. Смілянська, М. Кодак, Т. Воропай, А. Островська, Г. Давидова-Біла) літературно-теоретичної думки і відповідав би особливостям національного письменства. Незаперечний науковий інтерес становлять також праці В. Виноградова, Л. Гінзбург, Б. Кормана, Н. Бонецької тощо. Безліч підходів до розв’язання проблеми автора можна згрупувати в два основні протилежні напрями: з’ясування того, що “хотів сказати” автор, і відмова від єдино правильного значення на користь “мови” тексту й активної співпраці читача. Отож назріла потреба знайти ту “золоту середину”, яка б дозволила віддати належне авторові, текстові та читачеві.
Оскільки специфіка “слідів” авторської присутності в тексті тісно пов’язана з індивідуальним стилем і світосприйняттям митця, ми вважаємо доцільним обґрунтування певної концепції авторської свідомості на прикладі творчості одного письменника. Теоретичне значення такого дослідження полягає у формуванні певної моделі вивчення авторської свідомості, яку можна застосувати до творчості кожного автора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДИВЕРСИФІКАЦІЯ АВТОРСЬКОЇ СВІДОМОСТІ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІЙ ПРОЗІ В. ДОМОНТОВИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок