Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЛУОРЕНОНОКРАУНОФАНИ І КАТЕНАНИ НА ЇХ ОСНОВІ: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ

ФЛУОРЕНОНОКРАУНОФАНИ І КАТЕНАНИ НА ЇХ ОСНОВІ: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ

Назва:
ФЛУОРЕНОНОКРАУНОФАНИ І КАТЕНАНИ НА ЇХ ОСНОВІ: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,21 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ХІМІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О.В. БОГАТСЬКОГО
ЛЯПУНОВ ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ
УДК 547.898.057:543.245:544.136
ФЛУОРЕНОНОКРАУНОФАНИ І КАТЕНАНИ
НА ЇХ ОСНОВІ: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА
І ВЛАСТИВОСТІ
02.00.03 – органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі тонкого органічного синтезу Фізико-хімічного інституту
ім. О.В. Богатського НАН України.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор хімічних наук, професор
ЛУК'ЯНЕНКО Микола Григорович,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського
НАН України, завідувач відділу тонкого
органічного синтезу
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
ГАНІН Едуард Вікторович,
Одеський державний екологічний
університет МОН України, завідувач кафедри
хімії навколишнього середовища

доктор хімічних наук, старший науковий
співробітник
КУЗЬМІН Віктор Євгенович,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського
НАН України, заступник завідувача відділу
молекулярної структури
Провідна установа: Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 20 січня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .219.02 у Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України (65080, Одеса, Люстдорфська дорога, 86).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України, 65080, Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
Автореферат розісланий ?17? грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук,
старший науковий співробітник Л.О. Литвинова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення простих й високоорганізованих синтетичних рецепторів, які здатні здійснювати селективне розпізнавання іонів, молекул та молекулярних фрагментів, інакше кажучи, здатні сприймати хімічну інформацію на молекулярному рівні, – одне з основних завдань супрамолекулярної хімії. У ряді таких рецепторів циклофани займають одне із центральних місць. Краунофани – окремий випадок циклофанів, у яких ароматичні фрагменти з’єднані поліетерними ланцюжками, – вдало поєднують властивості класичних краун-етерів і циклофанів. Вони є відмінними селективними рецепторами для катіонів та нейтральних молекул. Присутність великих ароматичних блоків і полярних груп збільшує стійкість їх комплексів з електронодефіцитними органічними субстратами. Актуальним є також введення фоточутливих фрагментів у макроциклічний каркас краунофанів, що дозволяє здійснювати фотокероване регулювання їхніх комплексоутворюючих властивостей. В останні роки інтерес до краунофанів значно зріс, оскільки вони є перспективною молекулярною платформою для створення супрамолекулярних структур типу ротаксанів і катенанів. У зв’язку з інтенсивним розвитком нанохімії останні привертають особливу увагу як базові об’єкти для створення на їх основі різного роду наноелектронних пристроїв. Тому протягом останніх десяти років синтез та дослідження властивостей нових типів краунофанів і катенанів на їх основі викликають дуже великий інтерес багатьох груп дослідників у більшості розвинених країн світу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота виконувалась у відповідності до планів відомчої тематики відділу тонкого органічного синтезу ФХІ ім. О.В. Богатського НАН України “Вивчення можливості синтезу біс-краун-етерів з етиленовим фрагментом у зв’язуючому ланцюгу, як потенційних фотоперемикаючих комплексоутворювачів” (№ держ. реєстрації 0101V001082, 2001-2002 рр.); “Синтез нових типів циклофанів і краунофанів, вивчення їхньої структури, властивостей і процесів утворення супрамолекулярних структур при взаємодії з молекулами – "гістьми"” (№ держ. реєстрації 0103V001118, 2003-2005 рр.); “Розробка методів синтезу й вивчення взаємодії з іонами лужних металів лігандів типу молекулярних “пінцетів” і “кліпсів” для створення хемосенсорів” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФЛУОРЕНОНОКРАУНОФАНИ І КАТЕНАНИ НА ЇХ ОСНОВІ: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок