Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДТВОРЕННЯ ОРИГІНАЛЬНОГО НАСІННЯ ТА ЕЛІТИ КАРТОПЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНОГО ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ

ВІДТВОРЕННЯ ОРИГІНАЛЬНОГО НАСІННЯ ТА ЕЛІТИ КАРТОПЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНОГО ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ

Назва:
ВІДТВОРЕННЯ ОРИГІНАЛЬНОГО НАСІННЯ ТА ЕЛІТИ КАРТОПЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНОГО ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,65 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ДЕМКОВИЧ ЯРОСЛАВ БОГДАНОВИЧ
УДК: 635.21:631.532.2
ВІДТВОРЕННЯ ОРИГІНАЛЬНОГО НАСІННЯ ТА ЕЛІТИ КАРТОПЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНОГО ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ
06.01.14 – насінництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії первинного насінництва Інституту картоплярства УААН протягом 1996 – 1999 рр..
Науковий керівник – кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
ВЕРМЕНКО Юрій Якович
Інститут картоплярства УААН, завідувач відділу оригінального, елітного насінництва та інструментальної діагностики
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
професор, член-коресподент УААН,
ГІЗБУЛЛІН Наіль Гайфуллович,
Інститут цукрових буряків УААН, головний науковий співробітник лабораторії насінництва та насіннєзнавства
кандидат сільськогосподарських наук,
КАС’ЯН Людмила Олександрівна,
Сумський Інститут АПВ
завідуюча сектором насінництва картоплі
Провідна установа Львівський державний аграрний університет
Захист відбудеться “ 17 травня_ 2005 року о _ _ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.360.01 при Інституті цукрових буряків УААН за адресою: 03141, м.Київ, вул. Клінічна, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту цукрових буряків УААН (другий корпус)
Автореферат розісланий “____”____________ 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Сторожик Л.І.
Вступ
Актуальність теми. Загальновизнано, що якісне насіння - основна умова реалізації продуктивних можливостей сорту, перш за все нових, які постійно поповнюють Реєстр сортів рослин України.
Матеріал високих насіннєвих категорій, а саме супер-супереліту, супереліту та еліту, неможливо одержати, не забезпечивши одержання якісним вихідним матеріалом. Ним є садивні бульби від високоурожайних здорових рослин, а також насіннєвий матеріал, отриманий методом культури меристемної тканини. Важливими чинниками при цьому є також спосіб формування вихідного матеріалу та біологічні особливості сорту.
Попередні дослідження в цьому напрямку в основному стосувалися визначення напрямків використання вихідного матеріалу без врахування способів його отримання, залучення його в насінницький процес і біологічних особливостей сорту, перш за все його стійкості до ураження вірусами. Не враховувався також такий важливий чинник, як зменшення матеріальних витрат на залучення оздоровленого матеріалу в елітне насінництво.
Тому, дослідження щодо визначення потреб для оригінального і елітного насінництва продуктивного оздоровленого вихідного матеріалу, способів його формування при залученні в насінницький процес з врахуванням біологічних особливостей сорту протистояти нагромадженню вірусною інфекції в процесі розмноження, пошук засобів, спрямованих на інтенсифікацію виробництва насіння високих категорій, є актуальним та важливим завданням в насінництві картоплі.
Зв’язок роботи із науковими програмами. Дослідження здійснені за програмою Інституту картоплярства УААН в 1996-1999 роках, у відповідності з науково-технічною програмою “Картоплярство” – “Розробити і освоїти систему виробництва, зберігання і переробки картоплі на основі створення високопродуктивних імунних сортів, удосконалення системи їх насінництва, розробки ресурсозберігаючих технологій вирощування в умовах різних форм господарювання”, і за темою: “Розробити і впровадити технологічний процес та базові принципи відтворення оригінального і сертифікованого насіннєвого матеріалу картоплі на основі прогресивних способів одержання вихідних форм та їх оцінки”.
Номер держреєстрації 0197 U 005458
Мета і завдання досліджень. Мета досліджень – розробити для потреб оригінального та елітного насінництва раціональні способи залучення вихідного оздоровленого насіннєвого матеріалу, а також засоби, спрямовані на інтенсифікацію виробництва насіння високих категорій при одночасному зменшенню виробничих витрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІДТВОРЕННЯ ОРИГІНАЛЬНОГО НАСІННЯ ТА ЕЛІТИ КАРТОПЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНОГО ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок