Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> STAPHYLEA PINNATA L. (КЛОКИЧКА ПЕРИСТА) У БУКОВИНСЬКОМУ ПЕРЕДКАРПАТТІ І ПРУТ-ДНІСТРОВСЬКОМУ МЕЖИРІЧЧІ

STAPHYLEA PINNATA L. (КЛОКИЧКА ПЕРИСТА) У БУКОВИНСЬКОМУ ПЕРЕДКАРПАТТІ І ПРУТ-ДНІСТРОВСЬКОМУ МЕЖИРІЧЧІ

Назва:
STAPHYLEA PINNATA L. (КЛОКИЧКА ПЕРИСТА) У БУКОВИНСЬКОМУ ПЕРЕДКАРПАТТІ І ПРУТ-ДНІСТРОВСЬКОМУ МЕЖИРІЧЧІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,25 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ім. М.М. ГРИШКА
ДЕРЕВЕНКО
Тетяна Олександрівна
УДК 582.76.9:581.52(477.85)-152.24:502.3
STAPHYLEA PINNATA L. (КЛОКИЧКА ПЕРИСТА)
У БУКОВИНСЬКОМУ ПЕРЕДКАРПАТТІ І ПРУТ-ДНІСТРОВСЬКОМУ МЕЖИРІЧЧІ
03.00.05. – ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі природної флори Ботанічного саду Черніве-цького національного університету ім. Ю.Федьковича у 1998-2003 рр.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Термена Борис Костянтинович
професор кафедри ботаніки та охорони природи Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Собко Володимир Гаврилович
головний науковий співробітник відділу природної флори Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України
кандидат біологічних наук
Шевера Мирослав Васильович,
старший науковий співробітник відділу систематики та флористики судинних рослин Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України
Провідна установа: Ужгородський національний університет, кафедра ботаніки, Міністерство освіти і науки України, м. Ужгород
Захист дисертації відбудеться "22" _червня_ 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 при Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
Автореферат розісланий "19" _травня_2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Н.І.Джуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збереження біологічного різноманіття є одним з пріоритетів сучасного етапу розвитку людства. Важливою складовою цієї глобальної проблеми є охорона окремих видів рослин. Особливої ваги набуває наукове значення найбільш вразливих видів – рідкісних, реліктових, ендемічних, занесених до Червоної книги.
Один з таких видів – Staphylea pinnata L. (клокичка периста). Це малодосліджений реліктовий вид палеоген-неогену, занесений до Червоної книги України (1996). Це декоративна, харчова та жироолійна рослина. На території досліджень спорадично трапляється поодинокими особинами та локальними популяціями, чисельність більшості з яких скорочується внаслідок природних причин (Малиновський, Царик, 2002) та антропогенного пресу.
Літературні відомості про S. pinnata фрагментарні, здебіль-шого стосуються поширення в культурі і питань культивування, приу-роченості до певних типів лісу, господарського застосування, частково, вікової структури популяцій та реліктової природи даного виду. Комплексне популяційно-біологічне вивчення S. pinnata не проводилось. Наші дослідження дозволяють об’єктивно оцінити сучасний стан популяцій S. pinnata і є теоретичною основою для розробки практичних заходів щодо збереження та відтворення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в Ботанічнму саду Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича впродовж 1998-2003 рр. відповідно до тематичного плану науково-дослідної роботи ботанічного саду і кафедри ботаніки та охорони природи ЧНУ по темі “Раціональне використання, охорона і збагачення флори судинних рослин Північної Буковини” (номер державної реєстрації 01910034101) і держбюджетної теми “Дослідження біорізноманіття природних екосистем Буковини як основи формування регіональної екомережі” (номер державної реєстрації 0100U005498).
Мета і завдання досліджень. Мета – встановити сучасний ха-рактер поширення S. pinnata на території Буковинського Передкарпат-тя та Прут-Дністровського межиріччя, визначити фітоценотичну приуроченість даного виду та структуру популяцій для пошуку шляхів оптимізації охорони і відновлення в досліджуваному регіоні, а також розробити практичні рекомендаціі для окультурення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: STAPHYLEA PINNATA L. (КЛОКИЧКА ПЕРИСТА) У БУКОВИНСЬКОМУ ПЕРЕДКАРПАТТІ І ПРУТ-ДНІСТРОВСЬКОМУ МЕЖИРІЧЧІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок