Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ХАРКІВЩИНИ В УМОВАХ ЗДІЙСНЕННЯ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (20-ТІ – ПОЧАТОК 30-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ)

НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ХАРКІВЩИНИ В УМОВАХ ЗДІЙСНЕННЯ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (20-ТІ – ПОЧАТОК 30-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ХАРКІВЩИНИ В УМОВАХ ЗДІЙСНЕННЯ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (20-ТІ – ПОЧАТОК 30-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,31 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н.КАРАЗІНА
УДК 94 (477): 323.1
Гончарова Ольга Сергіївна
НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ХАРКІВЩИНИ
В УМОВАХ ЗДІЙСНЕННЯ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ
(20-ТІ – ПОЧАТОК 30-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії України Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Пікалова Тетяна Ісаївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
завідуюча кафедрою історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
член кореспондент НАН України
Даниленко Віктор Михайлович
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу історії України
другої половини ХХ століття
кандидат історичних наук, доцент
Солошенко Олена Михайлівна
Харківський державний технічний
університет будівництва і архітектури,
доцент кафедри українознавства та політології
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра історії України,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться „23” березня 2007 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету імені
В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4 (ауд. V-58).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (61077 м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий „15” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна – багатонаціональна держава, в якій разом із домінуючим корінним населенням – українцями, проживає понад 130 національних меншин. Тому для неї врахування їх життєвих інтересів є перманентно актуальним і потребує постійної уваги, вивчення та аналізу. На сучасному етапі творення незалежної, правової, демократичної держави та інтеграції України до європейського співтовариства розвиток міжнаціональних відносин набуває нового значення. Демократичний розвиток суспільства можливий тільки за умови рівноправних політико-правових, економічних та культурних стосунків між національностями, що проживають в Україні.
Нині в Україні закладено вагоме політико-правове підґрунтя в галузі міжнаціональних відносин. Важливим кроком у формуванні належної законодавчої бази щодо забезпечення прав національних меншин слід вважати Декларацію прав національностей в Україні, ухвалену Верховною Радою України 1 листопада 1991 року. Багато норм цього політико-правового документу увійшло до Закону України „Про національні меншини в Україні”, прийнятого 25 червня 1992 року, головною метою якого є гарантування національним меншинам права на вільний розвиток. Найбільш вагомим нормативно-правовим актом у забезпеченні прав національних меншин стала Конституція України 1996 року. Ряд правових принципів і процедур, які захищають інтереси національних меншин, передбачено в законодавчих актах про громадянство, про об’єднання і організації громадян , в основах законодавства про культуру, в Законі України про мови тощо.
Створення законодавчої бази сприяло зростанню свідомості національних меншин України, перетворенню їх з об’єктів різного роду експериментів на суб’єкти політичного життя, збільшенню їхнього впливу на внутрішню і зовнішню політику держави. Недостатня увага до національного фактора в державному будівництві, приниження ролі національної свідомості в розвитку суспільства, тлумачення національних інтересів як потенційно небезпечних призводить до загострення міжнаціональних відносин, гальмує відродження демократії в державі.
З’ясуванню причинно-наслідкових зв’язків кризових явищ, прорахунків і негативних тенденцій у вирішенні національного питання на сучасному етапі повинно сприяти різнобічне вивчення історичного досвіду вирішення національного питання в Україні в перехідні періоди історії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ХАРКІВЩИНИ В УМОВАХ ЗДІЙСНЕННЯ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (20-ТІ – ПОЧАТОК 30-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок