Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптичні властивості КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ нелінійних діелектрикІВ ТА металІВ

Оптичні властивості КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ нелінійних діелектрикІВ ТА металІВ

Назва:
Оптичні властивості КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ нелінійних діелектрикІВ ТА металІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,84 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Національна АКадемія Наук України
Інститут хімії поверхні
Давидова Ольга Олександрівна
УДК 538.3:535.34
Оптичні властивості КОМПОЗИТІВ
НА ОСНОВІ нелінійних діелектрикІВ ТА металІВ
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико–математичних наук
Гречко Леонід Григорович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико–математичних наук, професор
Репецький Станіслав Петрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри радіаційної фізики;
доктор фізико–математичних наук
Федорус Олексій Григорович,
Інститут фізики НАН України,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Інститут фізики напівпровідників НАН України.
Захист відбудеться “ 24 “ жовтня 2002 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.210.01 в Інституті хімії поверхні НАН України за адресою:
03680, Київ 164, вул. Генерала Наумова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хімії поверхні НАН України (03680, Київ 164, вул. Генерала Наумова, 17).
Автореферат розіслано “ 23 ” вересня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Приходько Г.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка композитних матеріалів та систем з наперед заданими нелінійними оптичними властивостями та високим порогом оптичних пошкоджень стимулюється необхідністю створення нових функціональних елементів для оптоелектроніки та інтегральної оптики. Особливо це актуально при розробці оптичних процесорів та пристроїв для зберігання, обробки та передачі інформації. Одним з методів розв’язку такої проблеми є конструювання композитів на основі нелінійних діелектриків та металів (КНДМ), які мають певну структурну топологію (мікрогеометрію). Зауважимо, що такі матеріали є, як правило, однорідними в масштабах порядку оптичної довжини хвилі, що дозволяє описувати їх властивості за допомогою ефективних лінійних та нелінійних оптичних характеристик.
Проектування КНДМ передбачає, в першу чергу, досягнення вищих значень нелінійностей, ніж власні нелінійності складових композиту. На відміну від інших підходів, у даному випадку головним фактором, що сприяє підсиленню значень нелінійностей в композиті, є фактор локального поля. Оскільки предметом нашого розгляду є переважно ізотропні композити, то головну увагу ми приділяємо кубічній нелінійній сприйнятливості . Зауважимо, що знання тензору дозволяє аналізувати велику кількість різноманітних нелінійно-оптичних ефектів 3-го порядку. Наявність нелінійності призводить до того, що в більшості випадків локальне поле в нелінійних фракціях композиту знаходиться з кубічного рівняння. Останнє, в свою чергу, призводить до виникнення в таких композитах, в певних інтервалах зміни параметрів системи, власної оптичної бістабільності (ВОБ, або, за міжнародною класифікацією, ІОВ).
При знаходженні ефективної нелінійної сприйнятливості КНДМ ми обмежуємося в основному аналізом ролі фактору локального поля. Тут актуальним є питання про те, які мікрогеометрії дозволяють досягти максимального підсилення оптичних нелінійностей в таких системах. Відмітимо, що наявність включень металічної фракції в композитах є необхідною умовою, оскільки це призводить до резонансного поглинання в них електромагнітного випромінювання на поверхневих модах Фрьоліха , що відповідають частотам поверхневих мод включень. Кількість частот та їх величини сильно залежать від форми включень. Оскільки діелектрична проникність нелінійної компоненти залежить від інтенсивності локального поля в діелектричному включенні (а з ним і від інтенсивності зовнішнього поля ), то, змінюючи величину зовнішнього поля , можна змінювати поглинаючі та розсіюючі властивості КНДМ.
В цьому аспекті важливим є детальне теоретичне дослідження нелінійних оптичних явищ в КНДМ з метою встановлення оптимальної структури КНДМ для їх подальшого практичного застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Оптичні властивості КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ нелінійних діелектрикІВ ТА металІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок