Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА І ФУНКЦІЇ ГТФаз- МОДУЛЮЮЧИХ ДІЛЯНОК БІЛКА BCR ПРИ Ph’- ПОЗИТИВНИХ ЛЕЙКЕМІЯХ

СТРУКТУРА І ФУНКЦІЇ ГТФаз- МОДУЛЮЮЧИХ ДІЛЯНОК БІЛКА BCR ПРИ Ph’- ПОЗИТИВНИХ ЛЕЙКЕМІЯХ

Назва:
СТРУКТУРА І ФУНКЦІЇ ГТФаз- МОДУЛЮЮЧИХ ДІЛЯНОК БІЛКА BCR ПРИ Ph’- ПОЗИТИВНИХ ЛЕЙКЕМІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИКИ
_________________________________________________________
МІРОШНИЧЕНКО ДАР’Я ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 616–006:577.2.575
СТРУКТУРА І ФУНКЦІЇ ГТФаз- МОДУЛЮЮЧИХ ДІЛЯНОК БІЛКА BCR ПРИ Ph’- ПОЗИТИВНИХ ЛЕЙКЕМІЯХ
03.00.03 –молекулярна біологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ -2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі молекулярної генетики Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Телегеєв Геннадій Дмитрович,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
старший науковий співробітник відділу молекулярної генетики.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Дробот Людмила Борисівна,
Інститут біохімії імені О.В.Палладіна НАН України,
завідувач лабораторії сигнальних механізмів клітини;
доктор біологічних наук, професор
Негруцький Борис Сергійович,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
завідувач лабораторії біосинтезу білка
відділу механізмів трансляції генетичної інформації.
Захист відбудеться “22” квітня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03680, м.Київ, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Автореферат розіслано 22 березня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.В. Підпала
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лейкемії –група захворювань, які характеризується безконтрольною проліферацією кровотворних клітин і порушенням їхнього диференціювання. Вважають, що всі лейкемічні клітини є потомками однієї плюрипотентної стовбурової клітини, яка була злоякісно трансформована і передала ці властивості далі, після чого популяція клітин із порушеннями диференціювання прогресує і поступово замінює нормальні гемопоетичні клітини . Причиною таких змін прийнято вважати хромосомні аберації –транслокації, інверсії, делеції тощо. Філадельфійська (Ph’) хромосома –перший описаний цитогенетичний маркер хронічної мієлоїдної лейкемії (ХМЛ), що є результатом реципрокної транслокації між 22 і 9 хромосомами і по суті є укороченою 22 хромосомою. Внаслідок цього утворюється гібридний ген bcr-abl, продукт якого, як вважають, спричиняє розвиток хвороби. Наявність Ph’- хромосоми детектують в 95 % випадків захворювання на ХМЛ та 30 % випадків гострого лімфобластного лейкозу (ГЛЛ) у дорослих і 2-10 % ГЛЛ у дітей .
Розриви в гені abl відбуваються таким чином, що вони не змінюють структурну частину гібридного білка, що належить Abl. На відміну від цього, ген bcr має три ділянки, в яких розриви відбуваються найчастіше і залежно від точки розриву bcr, утворюються три різні за довжиною форми білка Bcr-Abl. Показано, що три види білка Bcr-Abl відповідають різним формам захворювання. Так, білок р210 Bcr-Abl виявляють при ХМЛ, р190 Bcr-Abl –при ГЛЛ, а найдовшу форму р230 Bcr-Abl –при відносно доброякісній нейтрофільній формі мієлоїдної лейкемії .
Мультидоменний білок Bcr має у своєму складі DH (Dbl-гомологічний) і РН (pleckstrin- гомологічний) домени, що знаходяться в ділянці, яка відрізняє між собою форми р190 і р210 Bcr-Abl. Відомі експериментальні дані недостатньо описують функціональну активність цих доменів як у складі Bcr, так і в р210 Bcr-Abl. Встановлено, що злоякісна трансформація клітин, які експресують гібридний білок Bcr-Abl, пов‘язана з порушеннями регуляції тирозинової кінази Abl, але фактори, які призводять до загострення хронічної форми хвороби і переходу її спочатку до стадії акселерації, а потім до бластної кризи, залишаються не з‘ясованими повністю. Основна частина досліджень у цій галузі спрямована на вивчення кіназної активності Bcr-Abl. Це дало змогу розробити і впровадити в клінічну практику перший специфічний інгібітор тирозинової кінази, однак з‘являється все більше даних про виникнення мутацій, що перешкоджають дії цього лікарського засобу .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТРУКТУРА І ФУНКЦІЇ ГТФаз- МОДУЛЮЮЧИХ ДІЛЯНОК БІЛКА BCR ПРИ Ph’- ПОЗИТИВНИХ ЛЕЙКЕМІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок