Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ГАЛУЗЕЙ ПРОМИСЛОВОСТІ В УМОВАХ ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ

МЕТОДИ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ГАЛУЗЕЙ ПРОМИСЛОВОСТІ В УМОВАХ ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ

Назва:
МЕТОДИ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ГАЛУЗЕЙ ПРОМИСЛОВОСТІ В УМОВАХ ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,04 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Шевченко Марина Миколаївна
УДК 338.45:334.764
МЕТОДИ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ГАЛУЗЕЙ ПРОМИСЛОВОСТІ В УМОВАХ ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 08.07.01 – економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – |
кандидат економічних наук, доцент
Данько Тарас Володимирович,
Національний технічний університет “
Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри фінансів, контролінгу та зовнішньоекономічної діяльності.
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Орлов Петро Аркадійович,
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри економіки та маркетингу;
кандидат економічних наук
Абрамова Ольга Сергіївна,
Харківський національний автомобільно-дорожній університет, доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа – |
Таврійський національний університет
ім. В. І. Вернадського,
кафедра міжнародної економіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Сімферополь.

Захист відбудеться “13” вересня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.02 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21, корп. У1, ауд.1001.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “26” червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаврись О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток економіки України в сучасних умовах, її інтеграція в систему світових господарських зв’язків супроводжуються низкою негативних структурних змін. Політика недостатньо керованої реструктуризації економіки та недосконалість державного регулювання призвели, з одного боку, до посилення ролі сировинних, низькотехнологічних, енергоємних та екологічно брудних галузей, з іншого – до послаблення потенціалу високотехнологічних виробництв, перш за все в машинобудівному комплексі. Одним із головних шляхів виходу з цієї ситуації є визначення потенційно успішних на світовому ринку галузей промисловості на основі використання сучасних методів оцінки та розробка довгострокової стратегії і стимулюючих дій щодо забезпечення їх конкурентоспроможності в умовах інтернаціоналізації. Це багатогранна проблема, вирішенню якої присвячено наукові праці багатьох вітчизняних і зарубіжних авторів, фахівців в області управління конкурентоспроможністю промислових підприємств і галузей. Серед них вітчизняні та зарубіжні вчені: І. Ансофф, Г. Азоєв, Г. Багієв, В. Базилевич, О. Білорус, Р. Вернон, А.Гальчинський, В. Геєць, М. Гельвановський, Б. Губський, І. Должанський, Т. Загорна, Ю. Іванов, П. Кругман, П. Ліндерт, Д. Лук’яненко, П. Орлов, І. Піддубний, М. Портер, К. Прахалад, Ю. Продіус, Р. Солоу, О.Тищенко, І. Фамінський, А. Філіпенко, Г. Хемел, Дж. Хікс, Л. Шевченко, О. Шнипко, О. Шнирков, А. Юданов. Разом з тим багато аспектів цієї наукової проблеми залишаються недостатньо розкритими і обґрунтованими. Потребує подальшого дослідження характер впливу економічної інтернаціоналізації на конкурентоспроможність промисловості, розкриття її сутності і походження. Недостатньо обґрунтованим залишається визначення змісту категорії “міжнародна конкурентоспроможність галузі промисловості”. Важливою на сьогоднішній час є також проблема удосконалення методичних аспектів оцінки міжнародної конкурентоспроможності галузей промисловості. Актуальність, теоретична і практична значущість вказаних проблем обумовили вибір теми, мету і задачі дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ГАЛУЗЕЙ ПРОМИСЛОВОСТІ В УМОВАХ ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок