Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛІГІЯ В КОНТЕКСТІ ДУХОВНОГО СВІТУ ОСОБИСТОСТІ

РЕЛІГІЯ В КОНТЕКСТІ ДУХОВНОГО СВІТУ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
РЕЛІГІЯ В КОНТЕКСТІ ДУХОВНОГО СВІТУ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ВАСІЛЬЄВА ОЛЕНА СЕРГІЇВНА
УДК 248.151:130 122
РЕЛІГІЯ В КОНТЕКСТІ ДУХОВНОГО СВІТУ ОСОБИСТОСТІ
Спеціальність 09.00.11 - релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів.
Науковий керівник: кандидат філософських наук
Яртись Анатолій Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри теорії та історії культури
філософського факультету (м.Львів)
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
Виговський Леонід Антонович,
завідувач кафедри філософії та політології,
Хмельницький університет управління та права
(м.Хмельницький)
кандидат філософських наук
Кулагіна Ганна Михайлівна
науковий співробітник,
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України,
(м.Київ)
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра філософії (м.Київ).
Захист відбудеться „2 „ лютого 2007 р. о 14-00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26. 161.03 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул.. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 29 грудня
Вчений секретар спецради О.В. Бучма


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Радикальні зміни у світовідношенні людини й світу змушують кожного особисто осмислити нові суспільні реалії, визначити свої світоглядні установки, усвідомити місце і роль особи у процесі суспільної трансформації. Ми будуємо громадянське суспільство, а відтак кожна людина має право на власну духовність. За таких обставин проблема духовності набуває найважливішого статусу в структурі духовного світу особистості, хоч принагідно відзначимо, що сам феномен духовності ще не знайшов якогось усталеного розуміння.
В сучасних умовах з'явилася можливість заповнити прогалини філософсько-релігієзнавчого осмислення духовності, світоглядної зрілості й моральності людини. Наявні вияви духовної кризи, шляхів пошуку духовності, чинників її відродження потребують нині широко наукового витлумачення.
Погляд на духовність у філософському контексті тривалий час був пов'язаний передусім із тими формами суспільної свідомості, які ототожнювались із формами організації знання: духовність ототожнювалася з обізнаністю, її рівнем і обсягом. На противагу даній тенденції виникла інша: духовність переважно асоціюється з релігійністю, насамперед моральними цінностями, постульованими тією чи іншою конфесією. То ж актуальним постає дослідження питання співвідношення духовності й релігійності.
Обрану тему ми намагалися розкрити в контексті різних сфер людського буття: науки, моралі та мистецтва. Загальновідомо, що духовність не є поза людино, яка пізнає світ, створює художні цінності й живе морально. Людина завжди є усвідомлювальним, самоусвідомлювальним суб'єктом, що є необхідною умовою формування її духовного світу. Духовні процеси є доступними нашому самоспостереженню, матеріальні - сприйняттю, вивченню, практичній дії.
Духовні пошуки особистості як можливість осягнення людської суті в нових конкретно-історичних умовах набувають особливої актуальності. Прагнення до утвердження пріоритету загальнолюдських духовних цінностей стимулює інтерес до формування духовного світу особистості. Постало питання включення релігії як невід'ємного складника в процес духовного відродження.
Природа релігії, її значення в духовному житті людини та суспільства по-різному оцінювалися в різні періоди. Духовні пошуки в літературі завжди мали антропоцентричну заідеологізовану спрямованість. Саме тому актуальним завданням постає переосмислення сутності й змісту духовного світу особистості в сукупності його складових, а насамперед - релігійності, оскільки особливої гостроти набувають питання релігійно-морального змісту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕЛІГІЯ В КОНТЕКСТІ ДУХОВНОГО СВІТУ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок