Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблема гармонії віри та розуму в житті людини у філософсько-антропологічних поглядах Е.Жильсона

Проблема гармонії віри та розуму в житті людини у філософсько-антропологічних поглядах Е.Жильсона

Назва:
Проблема гармонії віри та розуму в житті людини у філософсько-антропологічних поглядах Е.Жильсона
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,21 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Клічук Аліна Володимирівна
УДК 130.2+273
Проблема гармонії віри та розуму в житті людини у філософсько-антропологічних поглядах Е.Жильсона
Спеціальність 09.00.04 - філософська антропологія
та філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі філософії в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
- кандидат філософських наук, доцент Гатальська Стелла Миколаївна, Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри філософії.
Офіційні опоненти:
- доктор філософських наук, доцент
Хома Олег Ігоревич, Вінницький державний
технічний університет, доцент кафедри
гуманітарних наук.
- кандидат філософських наук, доцент
Павлов Валерій Лук'янович,
Київський державний університет харчових технологій, доцент кафедри філософії.
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка, Львів,
Філософський факультет, Міністерство освіти й науки України.
Захист відбудеться " 19 " листопада 2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня (доктора) кандидата філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58, зал 10.
Автореферат розіслано "18" жовтня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради _______________ Діденко В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Звернення людини до своєї сутності, самозаглиблення, спроба переосмислення системи загальновизнаних цінностей і заодно - свого власного світогляду є типовим явищем в історії людської думки і особливо загострюється у кризовому суспільстві. За таких умов, у спробі самовизначитись та самоствердитись, частина соціуму свідомо обирає свій життєвий шлях згідно раціонально-прагматичних міркувань. Інша частина людства, частково втративши надію на власні сили та можливості, або ж для емоційної, душевної рівноваги знаходить підтримку в релігії, обираючи шлях віри. Проте, віра і розум є двома внутрішніми полюсами людини і саме завдяки їх наявності людина є найдосконалішою із земних індивідів. Тому сучасна філософська антропологія не може залишити осторонь ці важливі для неї проблеми задля того, щоб виявити основні властивості і характеристики свого предмету – людини, і розглянути живу людську істоту в її граничних повсякденних станах.
Для кожного індивіда одним із найскладніших внутрішніх протиріч є проблема гармонії віри і розуму. Будучи двома необхідними умовами індивідного буття, віра і розум є саме тим внутрішнім стержнем, який є уособленням людського в людині. Саме завдяки їх функціюванню людина є органічним "засобом" пізнання і найскладнішим об'єктом наукового аналізу та дослідження. Саме наявність credo та ratio в їх конкретних сферах та проявах є найбільшою загадкою для науки. Категоричний поділ цих внутрішніх інстанцій індивіду не дав ефективних результатів при аналізі та з'ясуванні сутності людини.
Релігійні цінності хоч і не мають прямого стосунку до суто наукової картини світу, але ж опосередковано, перед усім через особистість вченого, його віру в трансцендентні засади людського буття, значною мірою зумовлюють "аксіологію" наукової діяльності. В такій же мірі й наукові цінності не можуть не впливати на характер еволюції релігійних уявлень. Проблема взаємообумовленості наукових та релігійних цінностей в житті людини може бути успішно вирішена лише з урахуванням особливостей обох взаємодіючих сторін та аргументів метафізики, філософської антропології та теології, в яких ця тема завжди була домінуючою. Виступаючи водночас від науки та релігії, вони, вже в силу цього здатні піднятися вище абстрактного протистояння цих здавалося б абсолютно різних та протилежних явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Проблема гармонії віри та розуму в житті людини у філософсько-антропологічних поглядах Е.Жильсона

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок