Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАЗОВИДІЛЕННЯ З ВІДБИТОГО ВУГІЛЛЯ В ШАХТНИХ БУНКЕРАХ І РОЗРАХУНОК ПАРАМЕТРІВ ЇХ ПРОВІТРЮВАННЯ

ГАЗОВИДІЛЕННЯ З ВІДБИТОГО ВУГІЛЛЯ В ШАХТНИХ БУНКЕРАХ І РОЗРАХУНОК ПАРАМЕТРІВ ЇХ ПРОВІТРЮВАННЯ

Назва:
ГАЗОВИДІЛЕННЯ З ВІДБИТОГО ВУГІЛЛЯ В ШАХТНИХ БУНКЕРАХ І РОЗРАХУНОК ПАРАМЕТРІВ ЇХ ПРОВІТРЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,41 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ ГІРНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
Смоланов Ігор Миколайович
УДК 622.416.3:622.457
ГАЗОВИДІЛЕННЯ З ВІДБИТОГО ВУГІЛЛЯ В ШАХТНИХ БУНКЕРАХ І РОЗРАХУНОК ПАРАМЕТРІВ ЇХ ПРОВІТРЮВАННЯ
Спеціальність 05.15.11 – “Фізичні процеси гірничого виробництва”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики гірничих процесів НАН України
(м. Донецьк)
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Алєксєєв Анатолій Дмитрович,
директор Інституту фізики гірничих процесів НАН України
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Софійський Костянтин Костянтинович, завідувач відділом проблем технології підземної розробки вугільних родовищ Інституту геотехнічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Маркін Віктор Олексійович, завідувач відділом рудничної аерології Макіївського НДІ з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства палива та енергетики України (м. Макіївка)
Провідна установа:
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться 30.10.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.184.02. при Інституті фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул.Р.Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул.Р.Люксембург, 72.
Автореферат розісланий 26.09.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд. техн. наук В.М.Ревва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке впровадження конвейєрного транспорту в шахтах є одним зі шляхів досягнення ефективного використання виймальної техніки. Неодмінною умовою ритмічної роботи конвейєрного транспорту є будівництво акумулюючих бункерів.
Для обслуговування виїмкових дільниць споруджують бункери ємністю від 100 до 150 т і більше, для груп виїмкових дільниць – ємністю 300-500 т. Із вугілля, яке знаходиться в бункері, під час заповнення бункера і збереження вугілля виділяється метан, концентрація якого може стати вибухонебезпечною.
За останні роки у виробках з акумулюючими бункерами виникли два вибухи газу: на шахтах “Іловайська” ДХК “Жовтеньвугілля” та ім. О.О. Скочинського ДХК “Донвугілля”, які спричинили людські жертви. Як показав аналіз висновків експертних комісій з розслідування причин аварій, вибухонебезпечна концентрація метану в камері бункера на шахті “Іловайська” утворилась внаслідок зменшення витрати повітря у виробітках західного крила шахти, а отже, і у виробках, які прилягають до бункера, та виділення метану з вугілля, завантаженого у бункер. На шахті ім. О.О. Скочинського вибухонебезпечна суміш утворилась у застійній зоні, у незаповненій вугіллям частині бункера і над бункером через виділення метану з навантаженого вугілля.
У 60-70-ті роки двадцятого століття вченими різних країн були проведені експериментальні дослідження динаміки газовиділення з частинок вугілля різних фракцій. Результати цих досліджень добре узгоджуються із запропонованою ними теорією для початкової стадії метановиділення (від декількох годин до доби). Інтенсивність метановиділення поза цим часом хоч і знижується, але вона здатна продовжуватися протягом тижнів і місяців, що виходить за рамки існуючих сьогодні теорій.
Тому вивчення питань виділення метану та вуглеводневих газів з відторгнутого від масиву вугілля, їх накопичення у вільних об’ємах є актуальною задачею, вирішення якої забезпечить своєчасне вживання заходів для запобігання вибухів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація пов’язана з НДР: “Розробка методу визначення часу утворення небезпечної концентрації метану, який виділяється в замкнутих об’ємах” (№ ДР 010U003243) та “Дослідження сорбційних властивостей гірничих порід і вугілля при високому тиску” (№ ДР 010U002912), котрі виконувалися в Інституті фізики гірничих процесів НАН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ГАЗОВИДІЛЕННЯ З ВІДБИТОГО ВУГІЛЛЯ В ШАХТНИХ БУНКЕРАХ І РОЗРАХУНОК ПАРАМЕТРІВ ЇХ ПРОВІТРЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок