Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА СОЦІАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ЯК УМОВА СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ДІАГНОСТИКА СОЦІАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ЯК УМОВА СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
ДІАГНОСТИКА СОЦІАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ЯК УМОВА СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,26 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БАБ’ЯК Жанна Володимирівна
УДК 37. 013. 42 : 316.057.87
 
ДІАГНОСТИКА СОЦІАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ЯК УМОВА СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Капська Алла Йосипівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач
кафедри соціальної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гусак Петро Миколайович,
Волинський державний університет імені
Лесі Українки, завідувач кафедри
соціальної педагогіки;
кандидат психологічних наук, професор
Долинська Любов Василівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри психології.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 17 вересня 2004 р. об 11.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 16 серпня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-економічні реформи, які здійснюються в країні, досить виразно простежуються і у вищій школі, зокрема, стосовно перспектив розвитку, змісту навчання і виховання та соціального становлення особистості студента. У системі вищої освіти відбувається процес децентралізації управління, активізації педагогічної творчості та інноваційної діяльності педагогів і студентів. Водночас активний перехід до ринкових відносин змушує педагогів вищої школи звернути особливу увагу не лише на оновлення і поглиблення змісту навчально-виховної діяльності, але й на соціальну роботу зі студентською молоддю, для того щоб запобігти падінню престижу освіти, професіоналізму, а також створити педагогічні умови для протидії негативним проявам у молодіжному середовищі.
Зміст та форми виховання, соціального становлення молоді є одними із найбільш складних і актуальних завдань сучасного суспільства. Ці процеси стосуються не лише студентів, а й їхніх батьків, педагогів вищої школи, соціуму, в якому розгортається життєдіяльність молоді.
Водночас простежується наявність досить гострої й очевидної суперечності між необхідністю створення педагогічних умов розвитку і соціального становлення особистості студента у вищій школі в нових суспільних умовах і недостатньою готовністю педагога вищої школи до організації та проведення такої роботи. Причини цього можна вбачати, насамперед, у відсутності концепції соціального виховання студентів, систематичної і цілеспрямованої організації соціалізуючого процесу у ВНЗ, у недосконалості дії організаційних структур управління даним процесом, а також ефективних технологій соціально-виховної роботи у вищій школі.
У вітчизняній та зарубіжній педагогіці і психології наявний великий науковий матеріал стосовно проблем виховання молоді, зокрема, студентства. Проте через певну втрату вищими навчальними закладами орієнтирів соціального виховання студентської молоді в нових умовах розвитку українського суспільства ця проблема набуває специфічного характеру. Нині йдеться не стільки про підвищення рівня соціально-виховної роботи у ВНЗ, скільки про необхідність виявлення наукового підґрунтя для її організації та отримання прогнозованих позитивних результатів. Ефект цього процесу міг би бути значно більшим за умови систематизації діагностичних процедур
стосовно якості виховного процесу та їх спрямування на пошуки оптимальних умов здійснення педагогами соціально-виховної роботи та організації життєдіяльності студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА СОЦІАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ЯК УМОВА СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок