Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗПАДНІ НЕСТАЛОСТІ ПЛАЗМИ В ПОЛІ ПОТУЖНОЇ НЕОДНОРІДНОЇ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ХВИЛІ НАКАЧКИ В ІОННОМУ ЦИКЛОТРОННОМУ ТА НИЖНЬОГІБРИДНОМУ ІНТЕРВАЛАХ ЧАСТОТ

РОЗПАДНІ НЕСТАЛОСТІ ПЛАЗМИ В ПОЛІ ПОТУЖНОЇ НЕОДНОРІДНОЇ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ХВИЛІ НАКАЧКИ В ІОННОМУ ЦИКЛОТРОННОМУ ТА НИЖНЬОГІБРИДНОМУ ІНТЕРВАЛАХ ЧАСТОТ

Назва:
РОЗПАДНІ НЕСТАЛОСТІ ПЛАЗМИ В ПОЛІ ПОТУЖНОЇ НЕОДНОРІДНОЇ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ХВИЛІ НАКАЧКИ В ІОННОМУ ЦИКЛОТРОННОМУ ТА НИЖНЬОГІБРИДНОМУ ІНТЕРВАЛАХ ЧАСТОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,72 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
УДК 533.9
МАСЛЕННІКОВ Дмитро Ігорович
РОЗПАДНІ НЕСТАЛОСТІ ПЛАЗМИ В ПОЛІ ПОТУЖНОЇ НЕОДНОРІДНОЇ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ХВИЛІ НАКАЧКИ В ІОННОМУ ЦИКЛОТРОННОМУ ТА НИЖНЬОГІБРИДНОМУ ІНТЕРВАЛАХ ЧАСТОТ
01.04.08- фізика плазми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Михайленко Володимир Степанович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Онищенко Іван Миколайович, заступник директора Інституту плазмової електроніки та нових методів прискорення Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут", м. Харків.
кандидат фізико-математичних наук, доцент Гордієнко Ігор Ярославович, кафедра загальної та експериментальної фізики Української інженерно-педагогічної академії, м. Харків.
Провідна установа: Науковий центр "Інститут ядерних досліджень" НАН України, відділ теорії плазми, м. Київ.
Захист відбудеться 20 квітня 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою:
61108, м. Харків, пр. Курчатова, 31, фізико-технічний факультет Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, читальний зал бібліотеки № 5.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Автореферат розісланий 20 березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Письменецький С.О.
Актуальність теми. Численні експерименти з нагріву плазми електромагнітними хвилями в іонному циклотронному та нижньогібридному інтервалах частот свідчать, що розповсюдження та поглинання хвилі накачки супроводжується збудженням різноманітних параметричних несталостей. Такi експерименти були виконанi у вiдкритих системах, в тороiдальнiй установці АТС (США), на токамаках TFR, D-IIID (США), TEXTOR і ASDEX (Германія), JT-60 (Японія), ФТ-1(Росія), на торсотронi Ураган 3М (Харків) та iнших і на багатьох малих токамаках та лабораторних пристроях. Експериментально з'ясовано, що з виникненням параметричних несталостей в плазмі пов'язане аномально сильне поглинання хвилі накачки і аномально швидке нагрівання електронів та іонів плазми. Ці обставини визначили практичну потрібність в побудові теорії параметричних несталостей плазми, серед яких розпадові несталості. Така теорія дала б змогу визначити роль параметричних несталостей в поглинанні хвилі накачки, у нагріванні плазми, у явищах переносу плазми.
Теорія параметричних несталостей в іонному циклотронному та нижньогібридному інтервалах частот була розвинута в багатьох роботах, у яких наведені результати досліджень лінійної стадії параметричних несталостей за участю різних типів хвиль, їхнє числове моделювання, аналіз турбулентного нагріву електронів та іонів. Але, незважаючи на значні успіхи, низка важливих проблем в теорії параметричних несталостей все ще залишається нерозв'язаною.
У даній дисертації розв'язується одна з таких проблем, а саме: побудовано теорію розпадових несталостей в іонному циклотронному та нижньогібридному інтервалах частот потужного електричного поля накачки зі скінченною довжиною хвилі (, де - хвильовий вектор поля накачки), у якому відношення енергії поля накачки до теплової енергії частинок плазми не є малим параметром. Такі умови виникають при створенні плазми за допомогою потужних електромагнітних хвиль та біля антени при високочастотному нагріванні плазми.
Незважаючи на практичну важливість цієї теорії, вона була відсутня до цього часу. Це пов'язано, насамперед, з відсутністю формалізму опису розпадових несталостей у випадку сильної хвилі накачки зі скінченною довжиною хвилі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗПАДНІ НЕСТАЛОСТІ ПЛАЗМИ В ПОЛІ ПОТУЖНОЇ НЕОДНОРІДНОЇ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ХВИЛІ НАКАЧКИ В ІОННОМУ ЦИКЛОТРОННОМУ ТА НИЖНЬОГІБРИДНОМУ ІНТЕРВАЛАХ ЧАСТОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок