Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЕЦИЗІЙНІ МОСТИ ЗМІННОГО СТРУМУ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ІМПЕДАНСУ ПЛАТИНОВИХ ТЕРМОМЕТРІВ ОПОРУ В ДІАПАЗОНІ ЧАСТОТ

ПРЕЦИЗІЙНІ МОСТИ ЗМІННОГО СТРУМУ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ІМПЕДАНСУ ПЛАТИНОВИХ ТЕРМОМЕТРІВ ОПОРУ В ДІАПАЗОНІ ЧАСТОТ

Назва:
ПРЕЦИЗІЙНІ МОСТИ ЗМІННОГО СТРУМУ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ІМПЕДАНСУ ПЛАТИНОВИХ ТЕРМОМЕТРІВ ОПОРУ В ДІАПАЗОНІ ЧАСТОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,61 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
Мелещук Дмитро Вікторович
УДК 621. 317.733
ПРЕЦИЗІЙНІ МОСТИ ЗМІННОГО СТРУМУ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ
ІМПЕДАНСУ ПЛАТИНОВИХ ТЕРМОМЕТРІВ ОПОРУ
В ДІАПАЗОНІ ЧАСТОТ
Спеціальність 05.11.05 – прилади та методи вимірювання електричних
та магнітних величин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі електричних та магнітних вимірювань Інституту електродинаміки Національної академії наук України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор, академік НАН України
Гриневич Феодосій Борисович,
зав. відділу електричних і магнітних вимірювань
Інституту електродинаміки НАН України.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Туз Юліан Михайлович,
завідувач кафедри автоматизації експериментальних досліджень Національного технічного університету України “КПІ”;
– кандидат технічних наук
Мартинюк Валерій Володимирович,
доцент кафедри радіотехніки Хмельницького державного університету.
Провідна установа – Харківський державний НДІ “Метрологія”
(відділ теплофізичних вимірювань) Держспоживстандарту України.
Захист дисертації відбудеться “22” 12 2004 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.02 при Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 56. Тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 56.
Автореферат розіслано “ 18 ” 11 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.Ф. Тесик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно з Міжнародною температурною шкалою (МТШ-90) між потрійною точкою рівноважного водню (13,8033 К) та точкою твердіння срібла (961,78С) температура визначається за допомогою платинових термометрів опору (ПТО), відградуйованих у певних наборах основних реперних точок із використанням встановлених інтерполяційних формул. Традиційно вимірювання опору ПТО проводились та проводяться на даний час на постійному струмі. Для таких вимірювань використовуються прецизійні мости постійного струму таких відомих фірм, як: Guildline, Measurement International та ін. Недоліки вимірювань на постійному струмі (вплив термо-ЕРС, дрейфів, флікер-шумів) призвели до того, що у термометрії для точних вимірювань почали використовувати також і мости змінного струму. При вимірюваннях на змінному струмі вплив даних ефектів на точність визначення опору значно менший. Це пов’язано з природою цих ефектів та більш простими методами зменшення їхнього впливу на результат вимірювання у мостах змінного струму. До того ж, перехід до вимірювань на змінному струмі дозволяє створювати прецизійні мости, масогабаритні показники та вартість яких значно менші, ніж у мостів постійного струму. Перші комерційні моделі прецизійних мостів змінного струму таких фірм, як ASL та Tinsley мали робочу частоту у діапазоні (300-450) Гц. Згодом робоча частота була знижена до 25(30) та 75(90) Гц. Таким чином, у практиці останніх десятиліть для високоточної термометрії використовуються прецизійні мости змінного струму, які працюють у діапазоні частот від десятків до сотень герц.
Однак при вимірюваннях на змінному струмі активний опір термометрів відрізняється від їхнього опору постійному струму. В результаті, при переході до вимірювань на змінному струмі, функція термометрів W(T) (дорівнює відношенню опору термометра при поточній температурі С до його опору при нульовій температурі), визначена МТШ-90, зміниться та буде залежати від частоти. Крім того, різниця між функціями термометра W(Т) для постійного та змінного струму буде залежати від температури. Ця залежність на даний час також не досліджена.
Таким чином, при вимірюванні температури мостами змінного струму необхідно знати поправочний поліном для функції термометра W(T) (визначеної МТШ-90 для постійного струму), який залежить від частоти та вимірюваної температури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРЕЦИЗІЙНІ МОСТИ ЗМІННОГО СТРУМУ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ІМПЕДАНСУ ПЛАТИНОВИХ ТЕРМОМЕТРІВ ОПОРУ В ДІАПАЗОНІ ЧАСТОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок