Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ НОВОГО СВІТОВОГО ПОРЯДКУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

ФОРМУВАННЯ НОВОГО СВІТОВОГО ПОРЯДКУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ НОВОГО СВІТОВОГО ПОРЯДКУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,24 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ
ВІДНОСИН
ЯЛІ Максим Харлампійович
УДК 327.8 (100)
ФОРМУВАННЯ НОВОГО СВІТОВОГО ПОРЯДКУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
спеціальність 23.00.04 - політичні проблеми міжнародних систем та
глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі глобальних систем сучасної цивілізації Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник: доктор філософських наук
Павленко Юрій Віталійович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, головний науковий співробітник відділу глобальних систем сучасної цивілізації
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Шергін Сергій Олександрович,
Дипломатична академія України при МЗС України,
завідувач кафедри глобальних та регіональних систем
кандидат юридичних наук, доцент
Хонін Валентин Миколайович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин, доцент кафедри міжнародного права
Захист дисертації відбудеться “18” грудня 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м.Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 01030 м.Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “ ” листопада 2007 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
к.політ.н. О.В. Сушко
…………ЗАГАЛЬНА ХРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації визначається станом турбулентності, в якому перебуває сучасна міжнародна система, коли порядок, що утворився поміж її головними суб’єктами після закінчення Другої світової війни розпався, а новий, через ускладненість та інтенсивність трансформаційних процесів у всіх сферах людської діяльності знаходиться лише на початковій стадії свого формування.
Незважаючи на те, що біполярний світовий порядок зійшов з планетарної арени, деякі з його характерних рис, елементів та механізмів продовжують існувати, тоді як новий порядок у світовій політиці ще не встиг сформуватися і затвердитися, адже в стані нестабільності, в якому перебуває міжнародна система протягом останніх років, відбуваються відцентровані процеси, спрямовані окремими елементами цієї системи на встановлення бажаної для них ієрархічної конфігурації, принципів та правил взаємовідносин поміж суб’єктами міжнародних відносин, і якім водночас протистоять зовсім протилежні за напрямком та спрямуванням зусилля інших елементів системи.
Будь-які, навіть дуже далекі від реальності концепції світового устрою, що виробляються тим чи іншим соціумом є породженням існуючої в ньому свідомості і дають про нього цілком реальну інформацію, яка дозволяє краще зрозуміти це суспільство. Сказане цілком стосується концепцій світового порядку, які отримують широке розповсюдження, а тим більше використовуються владою в якості основи для формування зовнішньополітичної стратегії країни. З цієї точки зору ці концепції, незважаючи на їх певну кон’юнктурність та віддаленість від існуючої реальності, являють собою цілком реальне відображення і втілення політичної свідомості, яка склалась у відповідному суспільстві на межі тисячоліть.
Компаративний аналіз цих концепцій дозволяє отримати додаткову інформацію про політичну культуру та національний менталітет відповідних країн, що є дуже важливим як з теоретичної, так і практичної точки зору, адже приймаючи доленосні для власного народу і навіть для всього світу рішення, політики діють у відповідності з імперативами політичної культури, в межах якої вони соціалізовані, і при цьому залишаються заручниками національного та групового менталітету. Це є ще однією причиною дослідницького інтересу до сучасних концепцій світового порядку.
Дослідження особливостей формування й становлення світового порядку відкриває шлях до розуміння структури більш-менш сталих та значущих зв’язків між окремими елементами міжнародної системи, які визначають характер її функціонування та розвитку у відповідних часових межах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ НОВОГО СВІТОВОГО ПОРЯДКУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок