Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕРІЗІВ РЕАКЦІЇ 181Та(n, г) З ВИКОРИСТАННЯМ ДИФЕРЕНЦІЙНОГО МЕТОДУ ФОРМУВАННЯ АПАРАТУРНИХ г-СПЕКТРІВ

ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕРІЗІВ РЕАКЦІЇ 181Та(n, г) З ВИКОРИСТАННЯМ ДИФЕРЕНЦІЙНОГО МЕТОДУ ФОРМУВАННЯ АПАРАТУРНИХ г-СПЕКТРІВ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕРІЗІВ РЕАКЦІЇ 181Та(n, г) З ВИКОРИСТАННЯМ ДИФЕРЕНЦІЙНОГО МЕТОДУ ФОРМУВАННЯ АПАРАТУРНИХ г-СПЕКТРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЯДЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Єрмоленко Руслан Вікторович
УДК 539.172
ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕРІЗІВ РЕАКЦІЇ 181Та(n, г)
З ВИКОРИСТАННЯМ ДИФЕРЕНЦІЙНОГО МЕТОДУ ФОРМУВАННЯ АПАРАТУРНИХ г-СПЕКТРІВ
01.04.16 фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук, доцент
Каденко Ігор Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідуючий кафедрою ядерної фізики. |
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук
Слабоспицький Ростіслав Павлович,
Інститут фізики високих енергій і ядерної фізики ННЦ “ХФТІ”,
заступник директора |
кандидат фізико-математичних наук
Бабенко Володимир Олексійович,
Інститут теоретичної фізики імені М.М.Боголюбова НАНУ,
старший науковий співробітник відділу теорії ядра та квантової теорії поля
Провідна установа: Ужгородський національний університет, Міністерство освіти і науки України, м. Ужгород.
Захист відбудеться “ 15 ” червня 2006 р. о 1415 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради № Д26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ядерних досліджень НАН України, 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
Автореферат розісланий “ 15 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук |
_____________Томчай С.П. |
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Експлуатація ядерних та майбутніх термоядерних енергетичних установок зумовлює присутність потужних радіаційних полів, які формуються при роботі самого реактора і розпаді продуктів поділу, а також внаслідок реакцій синтезу та активації конструкційних матеріалів. Крім того, джерела іонізуючого випромінювання, в тому числі з високою активністю, широко використовуються в різноманітних галузях науки та техніки. За своєю природою взаємодія іонізуючого випромінювання з речовиною призводить до значних змін у структурі та властивостях матеріалів, приладів і апаратури, а також біологічних об’єктів, в тому числі і людини. Саме тому зумовлені джерелами іонізуючого випромінювання радіаційні поля мають бути визначені щодо їх характеристик з мінімальною похибкою, особливо коли ці поля є швидкозмінними у часі та небезпечними стосовно вимог радіаційної безпеки. Це вказує на актуальність досліджень, які були виконані у першій частині дисертації щодо підтвердження ефективності застосування диференційного методу для вимірювання потужних та нестаціонарних полів випромінювання, які створювались джерелами гамма- та бета-випромінювання.
Іншою важливою галуззю ядерної фізики є дослідження структури атомних ядер як в основному, так і в збуджених станах, вивчення яких дозволяє отримувати дуже важливу фундаментальну інформацію про перетворення ядер внаслідок ядерних реакцій. Наразі існує декілька напрямків та підходів для вирішення подібних задач. Серед них важливим є дослідження існування довго існуючих метастабільних або ізомерних станів ядер. Зокрема, перерізи утворення ядра в ізомерному стані мають бути визначеними для всіх матеріалів, які використовуються в ядерних та термоядерних енергетичних установках.
В дисертації досліджуються перерізи радіаційного поглинання нейтронів ядрами 181Та. Завдяки своїм фізико-хімічним властивостям тантал є важливим конструкційним матеріалом сучасного та майбутнього реакторобудування і тому вкрай необхідним є всебічне знання його властивостей. Крім ядерних реакторів цей матеріал є дуже цікавим щодо його застосування у майбутніх термоядерних реакторах як складової надпровідних магнітів, що можуть втрачати свої властивості внаслідок опромінення в інтенсивних полях нейтронного та -випромінювання. Не дивлячись на значну потребу в ядерних даних, енергетична залежність перерізів взаємодії ядер 181Ta з нейтронами на сьогодні все ще залишається не достатньо добре вивченою і є предметом запитів різних наукових центрів на отримання нових даних щодо величин перерізів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕРІЗІВ РЕАКЦІЇ 181Та(n, г) З ВИКОРИСТАННЯМ ДИФЕРЕНЦІЙНОГО МЕТОДУ ФОРМУВАННЯ АПАРАТУРНИХ г-СПЕКТРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок