Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розроблення і дослідження регульованого приводу Паливного насоса ТРАНСПОРТНОГО ДИЗЕЛЯ

Розроблення і дослідження регульованого приводу Паливного насоса ТРАНСПОРТНОГО ДИЗЕЛЯ

Назва:
Розроблення і дослідження регульованого приводу Паливного насоса ТРАНСПОРТНОГО ДИЗЕЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
Король Сергій Олександрович
УДК 621.436.
Розроблення і дослідження регульованого приводу
Паливного насоса ТРАНСПОРТНОГО ДИЗЕЛЯ
Спеціальність 05.05. 03 – Теплові двигуни
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Автомобілі і трактори” Кременчуцького державного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук
Григорьєв Олександр Львович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, доцент
кафедри вищої математики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Мороз Володимир Ілліч,
Харківська державна академія залізничного
транспорту, м. Харків, завідувач кафедри механіки і
проектування машин;
кандидат технічних наук,
Коколев Олександр Анатолійович,
відкрите акціонерне товариство “Чугуївська
паливна апаратура”, м. Чугуїв Харківської обл.,
головний інженер.
Провідна установа: Харківський національний автомобільно-дорожній
університет, кафедра системотехніки і діагностики
транспортних машин, Міністерство освіти і науки
України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 26 ” червня 2002 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.13 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 23 “ травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Парсаданов І.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Із аналізу і дослідження роботи транспортних дизелів усіх типів відомо, що зниження средньоексплуатаційної витрати палива залежить від ефективної роботи на часткових швидкісних режимах і режимах холостого ходу. Ці режими займають близько 80% часу - для автомобільних двигунів, працюючих у міських умовах, до 50% - для магістральних тепловозів і близько 65% - для маневрових тепловозів. За цей час, наприклад, маневрові тепловози витрачають від 30 до 45% загального експлуатаційного видатку палива, а магістральні - до 10%. Тому пошук такого рішення, що дозволить понизити витрати палива на часткових режимах і режимах холостого ходу, має велике практичне значення.
Зниження витрати палива може бути досягнуте за рахунок скорочення тривалості роботи дизеля на означених режимах. Однак найбільш ефективним є пристосування агрегатів дизеля до умов експлуатації, де ці режими необхідні.
На означених режимах спостерігається погіршення процесу згоряння палива і зниження індикаторного ККД. Це пояснюється тим, що разом зі зниженням частоти обертання колінчастого валу знижується лінійна швидкість плунжерів паливного насоса і погіршується якість впорскування палива в циліндр двигуна, що в сукупності з погіршенням процесів наповнення, продувки і випуску призводить до неякісного утворення горючої суміші.
Відомі способи, що дозволяють заощадити паливо на означених режимах: відключення подачі палива (або повітря і палива) в частину циліндрів; застосування модульних силових установок; зниження рівня мінімальної частоти обертання колінчастого валу на холостому ходу; застосування систем електронного управління впорскуванням палива; організація нерівномірного обертання кулачкового валу паливного насоса високого тиску (ПНВТ). Однак існує ряд причин, що стримують реалізацію цих способів у серійному виробництві.
Найбільш ефективним шляхом зниження видатку палива на цих режимах є вдосконалення процесу подачі палива, що забезпечує поліпшення якості його розпилу. У даній дисертації пропонується вирішити цю задачу за рахунок організації на цих режимах регульованого нерівномірного обертання валу ПНВТ. Застосування нового регульованого приводу кулачкового валу ПНВТ дозволить підвищити лінійні швидкості плунжерів при нагнітанні палива на цих режимах, і, як наслідок, зменшити тривалість впорскування, збільшити тиск впорскування, забезпечити стабільну роботу паливної апаратури за циклами і циліндрами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розроблення і дослідження регульованого приводу Паливного насоса ТРАНСПОРТНОГО ДИЗЕЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок