Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВОПОЕТИЧНИЙ І НАРАТИВНИЙ КОДИ ІНТИМІЗАЦІЇ В ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (на матеріалі української та російської прози другої половини ХІХ - першої половини ХХ століть)

ЛІНГВОПОЕТИЧНИЙ І НАРАТИВНИЙ КОДИ ІНТИМІЗАЦІЇ В ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (на матеріалі української та російської прози другої половини ХІХ - першої половини ХХ століть)

Назва:
ЛІНГВОПОЕТИЧНИЙ І НАРАТИВНИЙ КОДИ ІНТИМІЗАЦІЇ В ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (на матеріалі української та російської прози другої половини ХІХ - першої половини ХХ століть)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,87 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОРОЛЬОВА АЛЛА ВАЛЕР’’ЯНІВНА
УДК 811.161.2’42 + 811.161.1’42
ЛІНГВОПОЕТИЧНИЙ І НАРАТИВНИЙ КОДИ ІНТИМІЗАЦІЇ
В ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ
(на матеріалі української та російської
прози другої половини ХІХ - першої половини ХХ століть)
Спеціальності: 10.02.01 - українська мова, 10.02.02 - російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедри загального та українського мовознавства київського національного лінгвістичного університету.
Науковий консультант - доктор філологічних наук, професор
Кочерган Михайло Петрович,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор-консультант
Офіційні опоненти: академік АН ВШ України,
доктор філологічних наук, професор
Карпенко Маргарита Олександрівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
Інститут філології, провідний науковий співробітник
дійсний член АПН України,
доктор філологічних наук, професор
Мацько Людмила Іванівна,
Національний педагогічний університет ім.М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри стилістики української мови
доктор філологічних наук, професор
Космеда Тетяна Анатоліївна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри російської філології
Провідна установа: Інститут української мови НАН України, відділ стилістики та культури мови, м.Київ
Захист відбудеться "19" травня 2003 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19 Київського національний університет імені Тараса Шевченка (м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, к.63).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58, к.12).
Автореферат розісланий "18 серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О.Медведєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасна лінгвістика тексту характеризується інтеграцією двох сфер: 1) поняттєвої категоризації суб'єкта-автора й адресата як основних антропоцентрів твору і 2) художнього мовлення як семіотичної форми художнього тексту, що відображує позицію автора – носія культурної традиції.
Магістральні настанови антропоцентризму стали потужним імпульсом у відродженні класичних проблем лінгвістики тексту, розв'язання яких неможливе без залучення даних з таких наук, як стилістика декодування, герменевтика, рецептивна поетика й особливо лінгвістика наратива.
Наративно-діяльнісний підхід до художньої інтеракції автора й читача зумовлюється передусім таким феноменом, як інтимізація, що дозволяє упорядкувати категорії художнього тексту в єдину структуровану систему, розкрити специфіку текстових інтерференцій та їх наративних форм, типологізувати наратора й адресата художнього тексту, простежити механізм створення художнього мовлення автора, репрезентованного через лінгвопоетичний і наративний коди. Лінгвопоетичний код відбиває предметно-образну сфери тексту та стилістичні особливості їх вербальної експлікації. Наративний код конституює моделі комунікативних рівнів, в яких закодовано художню інформацію в її онтологічному та гносеологічному вимірах.
Інтимізація художнього мовлення – поняття, яке вперше в науковий обіг було введено академіком Л.А.Булаховським у його працях 40-х років. Проблематика, пов'язана з дослідженням інтимізації, за постановкою питання, загальним підходом та ідеями значно випереджала свій час, але так і не знайшла послідовного продовження у вітчизняній лінгвопоетичній традиції. Новий етап вивчення суміжних з інтимізацією понять розпочинається з кінця 60-х років у наратології – науці, що інтегрувала досягнення і досвід празької структуралістської школи (Н.С.Трубецькой, Р.О.Якобсон, П.Г.Богатирьов, Я.Мукаржовський, L.Doleћel), німецької комбінаторної типології (V.Fьger, F.Stanzel, L.Spitzer, W.Schmid), московсько-тартуської семіотичної школи (В'яч.Вс.Іванов, Ю.М.Лотман, Б.А.Успенський), англо-американської типології техніки розповіді (Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ЛІНГВОПОЕТИЧНИЙ І НАРАТИВНИЙ КОДИ ІНТИМІЗАЦІЇ В ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (на матеріалі української та російської прози другої половини ХІХ - першої половини ХХ століть)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок