Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ СИСТЕМИ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

СИНТЕЗ СИСТЕМИ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
СИНТЕЗ СИСТЕМИ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,65 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Храпкіна Валентина Валентинівна
УДК 330.115
СИНТЕЗ СИСТЕМИ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент Козлов Вадим Петрович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри фінансів та банківської справи (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Лепа Микола Миколайович, Інститут економіки промисловості НАН України, директор науково-дослідного центру інформаційних технологій (м. Донецьк);
кандидат економічних наук Узбек Павло Ілліч, ВАТ “МК “Азовсталь”, директор з економіки та фінансів (м. Маріуполь)
Захист відбудеться 25 вересня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 23 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вирішальне значення в досягненні необхідних економічних результатів діяльності підприємства належить оперативному управлінню, що охоплює всі економічні процеси в усіх сферах діяльності й ланках підприємства. Тому необхідно постійно розвивати його організаційні форми й удосконалювати функції, поліпшувати технічну оснащеність центрів прийняття оперативних рішень.
Однією з проблем, які виникають перед підприємством у сучасних умовах, є зростання обсягів дебіторської заборгованості, що веде до погіршення ліквідної позиції підприємства. Так з 1996 по 2006 дебіторська заборгованість суб’єктів господарювання виросла з 51,39 млрд. грн. до 337,63 млрд. грн., тобто в 6,5 рази. Одночасно спостерігалося зростання частки дебіторської заборгованості в оборотних активах підприємства ( в 1,74 рази) і в оборотних коштах у матеріальних запасах (в 2,25 рази). Таке положення з дебіторською заборгованістю є однією з причин наявності збиткових підприємств. У порівнянні з 1996 роком їхня частка значно скоротилася, однак збитковими на кінець 2006 року були 4,7% підприємств.
Рішення цієї проблеми неможливе без глибоких досліджень економічних механізмів, що визначають зростання дебіторської заборгованості кожного окремого суб'єкта господарювання. Питанням управління фінансами підприємств і таким активом, як дебіторська заборгованість підприємств, присвячена значна кількість теоретичних і прикладних робіт, досліджень вітчизняних і закордонних фахівців, серед яких слід особливо зазначити таких вчених - економістів, як Ю. Брігхем, Дж. К. Ван Хорн, П. Міллер, Б.Коллас, Б. Едвардс, І.А.Бланк, В.В.Бурцева, О.В.Кузнєцова, В.В.Ковальов, Н.Ю.Румянцева, О.І.Стоянова, Л.А.Дробозіна, М.М.Крейніна, А.Д.Шеремет, Ю.Г.Лисенко, М.М.Лепа. У більшості робіт досліджені теоретичні, методичні аспекти управління дебіторською заборгованістю, однак недостатньо вивченими залишаються питання оперативного управління дебіторською заборгованістю, розподілу відповідальності між підрозділами, що беруть участь у процесі управління даним видом активу.
Таким чином, існує нагальна потреба в розробці методів дослідження дебіторської заборгованості підприємства, підвищенні наукової обґрунтованості прийняття фінансових рішень у сучасних умовах. Необхідність синтезу системи оперативного управління дебіторською заборгованістю підприємства обумовлена наявністю практичних потреб фінансового управління, які пов'язані з виживанням як окремого підприємства, так й економічної системи держави в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИНТЕЗ СИСТЕМИ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок