Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ОЦІНЮВАННЯ КУТА НАДХОДЖЕННЯ ГАРМОНІЧНОГО СИГНАЛУ НА АНТЕННУ РЕШІТКУ ПРИ НЕГАУССІВСЬКИХ ЗАВАДАХ

МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ОЦІНЮВАННЯ КУТА НАДХОДЖЕННЯ ГАРМОНІЧНОГО СИГНАЛУ НА АНТЕННУ РЕШІТКУ ПРИ НЕГАУССІВСЬКИХ ЗАВАДАХ

Назва:
МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ОЦІНЮВАННЯ КУТА НАДХОДЖЕННЯ ГАРМОНІЧНОГО СИГНАЛУ НА АНТЕННУ РЕШІТКУ ПРИ НЕГАУССІВСЬКИХ ЗАВАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,97 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОРОБКАЛО Тетяна Василівна
УДК 621.391
МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ОЦІНЮВАННЯ КУТА НАДХОДЖЕННЯ ГАРМОНІЧНОГО СИГНАЛУ НА АНТЕННУ РЕШІТКУ
ПРИ НЕГАУССІВСЬКИХ ЗАВАДАХ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Черкаси – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі радіотехніки в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України КУНЧЕНКО Юрій Петрович, Черкаський державний технологічний університет, завідувач кафедри радіотехніки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор КОЖУХІВСЬКИЙ Андрій Дмитрович, Черкаський державний технологічний університет, професор кафедри інформатики та інформаційної безпеки;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, лауреат Державної премії СРСР МЕЛЬЯНОВСЬКИЙ Павло Афанасійович, інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова, завідувач лабораторіями.
Провідна установа Вінницький національний технічний університет, кафедра радіотехніки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться "06" квітня 2006 року о 14:30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К73.052.01 в Черкаському державному технологічному університеті за адресою: 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 460.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Черкаського державного технологічного університету за адресою: 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 460.
Автореферат розісланий "03" березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Палагін В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку обчислювальної техніки та математичного апарату виникла можливість розробки та дослідження систем технічного призначення шляхом математичного моделювання і використання обчислювальних методів.
Однією з важливих задач в сучасній статистичній теорії обробки сигналів є задача виявлення місця знаходження об’єкту, яка зводиться до вимірювання параметрів сигналів, що приймаються при відбитті від об’єкту чи при випромінюванні об’єктом. Оцінивши параметри сигналу, можна знайти дальність, кутові координати, радіальну та кутову швидкості об’єкту. В даній роботі розглядається задача визначення кутової координати джерела випромінювання гармонічного сигналу шляхом розробки ефективних методів та алгоритмів знаходження оцінок параметрів сигналів.
В переважній більшості робіт, присвячених обробці сигналів, в якості моделей завад розглядаються гауссівські моделі. Саме для цих моделей отримані фундаментальні результати такими відомими вченими, як Б. Р. Левін, Ю. Г. Сосулін, Г. П. Тартаковський, В. І. Тихонов, Я. Д. Ширман, В. М. Манжос, Я. П. Драган, І. М. Яворський, В. О. Омельченко та ін. Однак, гауссівські моделі часто є гарною математичною ідеалізацією реальних завад. Так, наприклад, при проходженні сигналу через неоднорідні середовища характер завад буде відрізнятися від гауссівського. Негауссівські завади є більш складними в порівнянні з гауссівськими й менш вивченими. Тому науковий і практичний інтерес представляє математична модель негауссівської випадкової величини, яка найбільш адекватно враховує структуру реальних завад, та синтез на її основі алгоритмів обробки сигналів, і дослідження ефективності отриманих результатів.
Одним з ефективних підходів до опису негауссівських завад є використання неповного імовірнісного опису у вигляді послідовності моментів або кумулянтів. Цей підхід застосовується в методі максимізації поліному, що дозволяє враховувати особливості структури негауссівських завад у вигляді кінцевої послідовності кумулянтних коефіцієнтів вищих порядків та оптимально їх використовувати при оцінюванні параметрів сигналів. Очевидно, що отримані оцінки можуть бути менш ефективними ніж оцінки, отримані при повному імовірнісному описі, проте вони є значно точніші в порівнянні з оцінками, отриманими згідно лінійних алгоритмів, побудованих в припущенні про нормалізацію завади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ОЦІНЮВАННЯ КУТА НАДХОДЖЕННЯ ГАРМОНІЧНОГО СИГНАЛУ НА АНТЕННУ РЕШІТКУ ПРИ НЕГАУССІВСЬКИХ ЗАВАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок