Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА АУТОІМУННОГО ТИРЕОЇДИТУ ТА КАРЦИНОМ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ У ПОЄДНАННІ З АУТОІМУННИМ ТИРЕОЇДИТОМ

ДІАГНОСТИКА АУТОІМУННОГО ТИРЕОЇДИТУ ТА КАРЦИНОМ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ У ПОЄДНАННІ З АУТОІМУННИМ ТИРЕОЇДИТОМ

Назва:
ДІАГНОСТИКА АУТОІМУННОГО ТИРЕОЇДИТУ ТА КАРЦИНОМ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ У ПОЄДНАННІ З АУТОІМУННИМ ТИРЕОЇДИТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МIНIСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.I.ГЕОРГІЄВСЬКОГО
МАРТОВИЦЬКА ЮЛІЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК 616.441-002-06:616.441-006.6-076-091.8
ДІАГНОСТИКА АУТОІМУННОГО ТИРЕОЇДИТУ ТА КАРЦИНОМ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ У ПОЄДНАННІ З АУТОІМУННИМ ТИРЕОЇДИТОМ
14.03.02 - Патологічна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Запорізькому державному медичному унiверситетi МОЗ України і Запорізькому обласному патологоанатомічному бюро МОЗ України.
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор
Туманський Валерій Олексійович,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри патологічної анатомії
Офiцiйнi опоненти:
доктор медичних наук, професор Загорулько Олександр Кімович, Кримський державний медичний унiверситет iм. С.I. Георгiєвського МОЗ України, завідувач кафедри патологічної анатомії з біопсійно-секційним курсом
доктор медичних наук, професор Сорокіна Ірина Вікторівна, Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри патологічної анатомії.
Провiдна установа:
Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, кафедра патологічної анатомії, м. Донецьк.
Захист дисертацiї вiдбудеться “_25_” _травня_ 2005 р. о 13 год. на засiданнi спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 при Кримському державному медичному унiверситеті iм. С.I. Георгiєвського (95006, м. Сімферополь, б. Ленiна, 5/7).
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Кримського державного медичного університету iм.С.I. Георгiєвського (95006, м. Сiмферополь, б. Ленiна, 5/7).
Автореферат розіслано “_22_” __ квітня__ 2005 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент М.Ю.Новiков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В багатьох країнах світу, у тому числі і в Україні, спостерігається підвищення захворюваності на аутоімунний тиреоїдит [Афанасьева В.В., Мартынова М.И., MasahiroI.] та збільшення випадків розвитку карцином щитовидної залози у поєднанні з аутоімунним тиреоїдитом, що пов’язують з погіршенням екологічної ситуації після Чорнобильської катастрофи і високим рівнем промислового забруднення навколишнього середовища [Дєдов В.І., Петунина Н.А., Asano M., Holm L.E., Robbins J]. Рання діагностика аутоімунного тиреоїдиту (АІТ) і карцином щитовидної залози (ЩЗ) є актуальною проблемою сучасної медицини [Богданова Т.И.,, Colin M. Dayan, Marinovic D, Chiovato L].
Класичними морфологічними ознаками АІТ є лімфоїдно-плазмоцитарна інфільтрація ЩЗ, утворення лімфатичних фолікулів з гермінативними центрами, імунне знищення фолікулярного епітелію та його заміщення клітинами Ашкеназі-Гюртлє, склероз тканини ЩЗ [Бомаш Н.Ю., Бронштейн М. Э., Внотченко С.А.]. Припускається, що основну роль у патогенезі АІТ відіграє активація CD4 і CD8 Т-лімфоцитів, які набувають здатності до селективного знищення тиреоцитів [McMurray, Kong YM]. У хворих на АІТ відзначене зниження кількості Т-killer у крові, визначені критерії активності аутоімунного процесу в ЩЗ в залежності від співвідношення субпопуляцій Т- і В-лімфоцитів крові [Ichikawa T, Gessl A, Livolsi VA, Pizzolo JG]. До теперішнього часу поки ще не визначені критерії ранньої морфологічної диференціальної діагностики АІТ зі значною атипією і оксифільною метаплазію фолікулярного епітелію та карцином ЩЗ з імуноклітинною інфільтрацією.
Відмічений більш сприятливий перебіг карцином ЩЗ з лімфоїдною інфільтрацією і кращий прогноз для хворих [Amino N., Di Pasquale M, Rothstein JL, Lindsay S., Caudill C.M.], однак патогенетичні та імуноморфологічні аспекти цього феномену ретельно не досліджувалися. До теперішнього часу не визначене кількісне співвідношення субпопуляцій лімфоцитів у хворих на карциному ЩЗ у поєднанні з АІТ, імуноморфологічні зміни в ЩЗ не зіставлялися з показниками лабораторних досліджень і клінічними даними. Поки ще недостатньо розроблені морфологічні диференційні критерії АІТ з атипією епітелію і карциноми ЩЗ у поєднанні з АІТ для застосування в поліклінічній та інтраопераційній цитодіагностиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА АУТОІМУННОГО ТИРЕОЇДИТУ ТА КАРЦИНОМ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ У ПОЄДНАННІ З АУТОІМУННИМ ТИРЕОЇДИТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок