Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНЕ ПРАВОНАСТУПНИЦТВО ДЕРЖАВ У ПРАКТИЦІ СПІВДРУЖНОСТІ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ

МІЖНАРОДНЕ ПРАВОНАСТУПНИЦТВО ДЕРЖАВ У ПРАКТИЦІ СПІВДРУЖНОСТІ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ

Назва:
МІЖНАРОДНЕ ПРАВОНАСТУПНИЦТВО ДЕРЖАВ У ПРАКТИЦІ СПІВДРУЖНОСТІ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,20 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ГАЛАН ВІКТОРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК. 341.218.3
МІЖНАРОДНЕ ПРАВОНАСТУПНИЦТВО ДЕРЖАВ
У ПРАКТИЦІ СПІВДРУЖНОСТІ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародного права та державного права зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Тарасов Олег Володимирович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри міжнародного права та державного права зарубіжних країн.
Офіційні опоненти:
 
доктор юридичних наук, професор Шемякін Олександр Миколайович, Одеська національна морська академія, декан факультету морського права.
кандидат юридичних наук, доцент Білорус Ірина Олегівна, Українська Академія зовнішньої торгівлі, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків.
Провідна установа – Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка, кафедра міжнародного права (м. Київ), Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться „28” лютого 2007 року о 10-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розіслано „25” січня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Рум’янцев В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Територіальні зміни, що відбулися на геополітичній арені за останні два десятиріччя (об’єднання ФРН і НДР, двох Єменських республік, відокремлення Еритреї від Ефіопії, розпад ЧРСР, СФРЮ, СРСР та ін.), стали поштовхом для активізації наукових досліджень у сфері правонаступництва. Пильну увагу привернули до себе як загальновідомі питання, що потребують вирішення при правонаступництві держав (правонаступництво щодо договорів, державної власності, державних боргів, громадянства), так і якісно нові, необхідність урегулювання яких наука відчула вперше (правонаступництво щодо членства в Раді Безпеки ООН, щодо ядерного озброєння).
Відсутність ефективних механізмів по вирішенню питань міжнародного правонаступництва призвело до того, що до процесу їх урегулювання окрім держав – безпосередніх учасників долучаються також треті країни, постійно діючі міжнародні організації, спеціально створені тимчасові міждержавні інституції тощо.
Першою до цього процесу долучилась ООН, чия практика вирішення питань щодо членства країн – учасників правонаступництва стала предметом багатьох досліджень у цій царині: слід відзначити вагомий внесок у проблему правонаступництва, яким стала кодифікаційна робота Комісії міжнародного права ООН, що завершилася прийняттям 2-х Віденських конвенцій про правонаступництво щодо (а) міжнародних договорів 1978 р. і (б) державної власності, державних архівів і державних боргів 1983 р. Надалі окремі питання міжнародного правонаступництва стають предметом розгляду й інших міжнародних організацій та інституцій, у тому числі спеціально створених (Арбітражна комісія Міжнародної конференції з колишньої Югославії). Із розпадом СРСР і створенням на його теренах СНД питання участі міжнародних організацій набуло іншого виміру: СНД стала першою міжнародною організацією з компетенцією у сфері правонаступництва, створеною самими учасниками правонаступництва. Доволі часто витає теза, що СНД – це організація цивілізованого розлучення СРСР.
З огляду на це виникла нагальна потреба у дослідженні практики СНД щодо врегулювання питань міжнародного правонаступництва, які постали у зв’язку з розпадом Союзу. Отже актуальність дослідження зумовлена наступним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІЖНАРОДНЕ ПРАВОНАСТУПНИЦТВО ДЕРЖАВ У ПРАКТИЦІ СПІВДРУЖНОСТІ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок