Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИМЕТАСТАТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОТИПУХЛИННИХ ЗАСОБІВ ХЛОФІДЕНУ, БРОТЕОФІНУ, МЕБІФОНУ ПРИ ПУХЛИННІЙ ХВОРОБІ (експериментальне дослідження)

АНТИМЕТАСТАТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОТИПУХЛИННИХ ЗАСОБІВ ХЛОФІДЕНУ, БРОТЕОФІНУ, МЕБІФОНУ ПРИ ПУХЛИННІЙ ХВОРОБІ (експериментальне дослідження)

Назва:
АНТИМЕТАСТАТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОТИПУХЛИННИХ ЗАСОБІВ ХЛОФІДЕНУ, БРОТЕОФІНУ, МЕБІФОНУ ПРИ ПУХЛИННІЙ ХВОРОБІ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,47 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
академія медичних наук україни
інститут фармакології та токсикологІї
карацуба тетяна анатоліївна

УДК 616-006.001.6:615217.22+615217.32(043)
АНТИМЕТАСТАТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОТИПУХЛИННИХ ЗАСОБІВ ХЛОФІДЕНУ, БРОТЕОФІНУ, МЕБІФОНУ
ПРИ ПУХЛИННІЙ ХВОРОБІ
(експериментальне дослідження)
14.03.05 - фармакологія
а в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фармакології та токсикології АМН України.
Науковий керівник: |
доктор медичних наук, професор
Шарикіна Надія Іванівна,
завідувач відділу онкофармакології Інституту фармакології та токсикології АМН України (м. Київ)
Офіційні опоненти: |
доктор медичних наук, професор
Громов Леонід Олександрович,
завідувач відділу нейрофармакології Інституту фармакології та токсикології АМН України (м. Київ)
 
доктор біологічних наук, професор,
Воронцова Ада Леонідівна,
відділ експериментальних клітинних систем Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології
ім. Р.Є. Кавецького НАН України
(м. Київ) |
Провідна установа: | Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця МОЗ України
(м. Київ). |
Захист дисертації відбудеться 16.02.2005року о__13-30____годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України
за адресою: 03057, м. Київ, вул. Е.Потьє,14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Е.Потьє,14.
Автореферат розісланий 14.01.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01,
кандидат біологічних наук ___________Данова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні 20 років багато з’ясовано в проблемі пухлинної хвороби, яка є наслідком молекулярно-генетичній патології клітин, пов’язаній з порушеннями регуляторних процесів росту на різних рівнях структурної організації (J.T. Price et al., 1997; Г.П. Георгієв, 1998). Розвиток сучасної онкології, біохімії, молекулярної біології допомагає онкофармакології виявляти мішені різноманітних впливів на пухлинну проліферацію (нуклеїнові кислоти, рецепторні системи, транспортні білки, іонні канали та ін.), процеси диференціювання, клітинної загибелі та ін. (O. Rainhardt, 1987). Значна кількість таких засобів увійшла в арсенал сучасних протипухлинних препаратів, знаходиться на клінічній апробації та доклінічному вивченні, а також включена в численні схеми поліхіміотерапії. (Н.І. Переводчикова, 1996; М.Р. Личиницер, 2000; Н.І. Шарикіна та співавт., 2000; 2001, 2003).
Сучасні вимоги до розробки протипухлинних засобів передбачають вивчення їх антиметастатичної дії. Саме пухлинні метастази як результат міграції пухлинних клітин і інвазії ними інших органів становлять одну з головних причин смерті хворих (S. Rosenberg, 1987).
Встановлено, що на момент діагностики пухлини до 40 % хворих мають метастази у регіональні лімфовузли, до70 % - мають мікрометастази (J.T. Price et al., 1997, N.J. Macdonald, 1993). Це обумовлює необхідність лікування пухлинної хвороби і її прояву - метастатичного процесу, в основі якого лежить метастатичний каскад з початковими та кінцевими ланками у вигляді первинних та вторинних пухлин та прохідні між ними процеси адгезії, ангіогенезу та міграції (J.M. Pluda et al., 1996; J.T. Price, 1997; Н.І. Шарикіна та співавт., 2000; 2001).
Одним з важливих аспектів терапевтичних впливів на пухлинний ріст є введення у схеми поліхіміотерапії протипухлинних препаратів, до яких є чутливими метастазуючі клітини. Для створення таких схем необхідно комплексне вивчення протипухлинних засобів: вплив на первинну пухлину та на процеси метастазування. Однак, вже існуючі в арсеналі протипухлинні засоби в цьому відношенні часто є недостатньо вивченими, що обумовлює необхідність дослідження їх впливу на метастатичний каскад; сказане, зокрема, стосується нових протипухлинних засобів хлофідену, бротеофіну, мебіфону.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АНТИМЕТАСТАТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОТИПУХЛИННИХ ЗАСОБІВ ХЛОФІДЕНУ, БРОТЕОФІНУ, МЕБІФОНУ ПРИ ПУХЛИННІЙ ХВОРОБІ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок