Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСТЬ КОМПОЗИТОРА В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ ХХ СТ.

ОСОБИСТІСТЬ КОМПОЗИТОРА В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ ХХ СТ.

Назва:
ОСОБИСТІСТЬ КОМПОЗИТОРА В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,22 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
КУМЕДА Тетяна Андріївна
УДК 78.03(477)”19”(043.3)
ОСОБИСТІСТЬ КОМПОЗИТОРА
В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ ХХ СТ.
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Карпова Людмила Олександрівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, професор кафедри
теорії та історії культури
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Ільченко Олександр Олександрович,
Київський національний університет
культури і мистецтв, професор кафедри
фольклористики, народного пісенного та
інструментального виконавства
кандидат мистецтвознавства
Солов’яненко Анатолій Анатолійович,
ДП “Мистецтво України”, генеральний директор –
художній керівник
Провідна установа: Державна академія керівних кадрів культури і
мистецтв Міністерства культури і туризму України
Захист відбудеться 24 листопада 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, )
Автореферат розісланий 21 жовтня 2006 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Деменко Б.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У всі часи проблема людини, формування її особистості хвилювала мислителів, які намагалися зрозуміти внутрішню організацію людської істоти, мотиви її діяльності, моральні аспекти її поведінки. І це цілком зрозуміло, оскільки за пізнанням природного і соціального світу завжди стоїть проблема буття самої людини. Інтерес до особистості в нашому суспільстві постійно зростає, зростає і важливість теоретичного вивчення особистості у всіх аспектах її буття і діяльності. Підвищується увага до цієї проблеми і в дослідженнях культури, літератури, мистецтва. Разом з тим, особистісне начало все активніше проявляється у самому мистецтві.
Прогресивні суспільні рухи різних історичних епох завжди знаходили відображення у творчості композиторської еліти усіх країн та народів. Тому винятково важливим є дослідження внутрішнього світу автора музичного твору, його особистості, здатності до творчого самовираження, небайдужості до вузлових процесів та подій життєдіяльності суспільства. Не зменшуючи роль інших композиторів, у дисертації досліджуються особистості таких видатних українських композиторів, як К.Стеценко, М.Леонтович, С.Людкевич, Л.Ревуцький, Б.Лятошинський, М.Скорик, В.Губаренко, Л.Дичко, які суттєво вплинули на перебіг культурних процесів в Україні.
Проблема реалізації особистості митця в його творах має теоретичну і практичну цінність. Від знання того, як і в якій мірі особистість митця роз-кривається в його професійній діяльності, яким є співвідношення об’єктивного й суб’єктивного начал у художньому творові, залежить об’єктивність оцінки цілих художніх напрямків, репрезентантів, яких іноді несправедливо звинувачують у суб’єктивізмі.
Персональний обшир композиторської діяльності в Україні другої половини ХХ ст. (мистецький набуток С.Людкевича, Л.Ревуцького, Б.Лятошинського, К.Данькевича, Ю.Мейтуса, В.Губаренка та ін.) різноаспектно досліджували М.Гордійчук, А.Завальнюк, О.Зінькевич, Л.Кияновська, М.Копиця, С.Лісецький, Л.Пархоменко та ін. Проте слід зазначити, що проблема особистості композитора в цілому в історії української культури, й ХХ ст., зокрема, ще не стала об’єктом спеціального комплексного наукового дослідження. Здоланню цієї прогалини до певної міри сприятиме дане культурологічне дисертаційне дослідження.
Зв’язок дослідження з науковими програмами. Дисертація виконана у відповідності з державними комплексними програмами Міністерства культури і мистецтв України: “Державною програмою розвиту культури на період до
2007 року”, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 06.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБИСТІСТЬ КОМПОЗИТОРА В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок