Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Сучасні підходи до ведення пологів з використанням простагландинів групи Е1

Сучасні підходи до ведення пологів з використанням простагландинів групи Е1 / сторінка 8

Назва:
Сучасні підходи до ведення пологів з використанням простагландинів групи Е1
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,98 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

dt– | значення величини розкриття ШМ у см на момент часу t;
dmax– | максимальне значення розкриття ШМ, рівне 10 см.
Лінійна та нелінійна складові, а також суперпозиція Yt показані на рис. 1. У представленому випадку t0н=0 і Vн=7,3 год-1. По даним партограм, величина Yл у розглянутому описі не може перевищувати 4,5. Цим значенням визначається час спільного протікання двох процесів від початку спостереження.
Пропонований опис дозволяє говорити про наявність 2 механізмів, контролюючих процес розкриття ШМ. Дія одного приводить до лінійного від часу розширенню ШМ. Йому відповідає лінійний компонент. Цей механізм відіграє основну роль у латентній фазі розкриття ШМ, після чого його дія припиняється, у той час як дія другого, чий внесок описується нелінійною складовою, в цей момент переходить в активну фазу (рис.2). Диференціюючи за часом нелінійну функцію в (2), ми знайшли, що в точці перегину значення Yн = 0,5. Тобто, у цій крапці значення нелінійного компоненту дорівнює половині повного розкриття ШМ. Ймовірно, механізм, що контролює лінійний хід процесу розкриття ШМ у латентній фазі, описує розпад каркасу з колагенових волокон у результаті їхнього розчинення. Швидкість цього процесу визначається коефіцієнтом при параметрі t у вираженні для Yл(t). Значення цього коефіцієнту, отриманого при аналізі партограм, склало 0,07год-1. Механізм, робота якого описується нелінійною залежністю, приблизно пов'язаний з періодичними процесами в м'язовій тканині матки, регуляція яких, як випливає з аналізу отриманих функцій, здійснюється незалежно від розпаду колагенової структури.
Рис. 1. Графік розкриття ШМ в І групі.
У нелінійному механізмі можна виділити 3 фази (3 ділянки на графіку рис.1): початковій стадії процесу (горизонтальна ділянка), відповідали короткочасні перейми з великими періодами, на ділянці перегину частота і тривалість перейм зростала – це фаза прискорення. Потім за точкою перегину починається активна фаза – періодичні пульсації в м'язовій тканині матки. Якщо при настанні другого періоду колагенова структура ще збереглася в достатньому ступені, виникає високий ризик ДРД чи її загасання. СРД визначається не стільки швидкістю розпаду колагенової структури (яка, практично, на партограмах не розрізняється, і дорівнює 0,070,01год-1), скільки запізнюванням активної фази нелінійного процесу. Характерний час її настання визначаємо дорівнюючи нулю другу проізводну за часом вираження Yн(t). Чисельне значення характерного часу настання активної фази визначається коефіцієнтами Vн і t0н, що стоять під знаком експоненти у нелінійній складовій. Моделюючи процес при фіксованому значенні t0н=0 зі зміною коефіцієнту Vн, ми одержали наступну картину (рис.2). Аналогічна картина виходить, якщо параметр Vн залишити незмінним, але змінювати час запізнювання нелінійного процесу t0н. На рис.3 для всіх графіків Vн=8 год-1. Якщо обидва параметри Vн і t0н змінюються одночасно, то відповідні їм графіки не будуть перетинатися з приведених вище рис.2 і рис.3. Приведена модель дозволяє прогнозувати хід скорочувальної діяльності матки.
Встановлено, що на початку активної фази пологів у 44,73,2% пацієнток I групи швидкість розкриття ШМ була нижче границі норми й потребувало ІІ дози ПГЕ1. Аналіз факторів ризику такої негативної динаміки в залежності від темпу розкриття ШМ в активній фазі виявив, що у жінок з уповільненим темпом час реагування на препарат (2,610,13 год проти 1,940,11 год, р<0,0001), маса плоду (3478,639,4 г порівняно з 3372,135,8 г, р<0,05), довжина (53,80,2 см і 53,10,2 см, р<0,02) вірогідно більші, ніж в пацієнток фізіологічним темпом.
Таким чином, при масі плода понад 3400 г, його довжині понад 54 см чи відсутності перейм через 2 год після введення ПГЕ1 можна припустити низьку швидкість розкриття ШМ.
Аналіз даних в залежності від ступеня "зрілості" ШМ показав, що перебіг пологів, індукованих ПГЕ2 істотно залежав від вихідного ступеня "зрілості" ШМ, особливо тривалість пологів. У жінок з “незрілою” ШМ латентна фаза подовжувалася більш ніж на 1 год (р<0,05), пологи тривали на 1,5 год довше (р<0,05), на стільки ж тривалішим був безводний проміжок (р<0,0002).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Сучасні підходи до ведення пологів з використанням простагландинів групи Е1

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок