Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА ОПОЗИЦІЯ ГЕТЬМАНАТОВІ П.СКОРОПАДСЬКОГО (КВІТЕНЬ-ГРУДЕНЬ 1918р.)

ПОЛІТИЧНА ОПОЗИЦІЯ ГЕТЬМАНАТОВІ П.СКОРОПАДСЬКОГО (КВІТЕНЬ-ГРУДЕНЬ 1918р.)

Назва:
ПОЛІТИЧНА ОПОЗИЦІЯ ГЕТЬМАНАТОВІ П.СКОРОПАДСЬКОГО (КВІТЕНЬ-ГРУДЕНЬ 1918р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ім. І.Ф.Кураса
БАВИКО ОЛЕКСАНДР ЄВГЕНОВИЧ
УДК 321.01“1918”(477)
ПОЛІТИЧНА ОПОЗИЦІЯ ГЕТЬМАНАТОВІ П.СКОРОПАДСЬКОГО (КВІТЕНЬ-ГРУДЕНЬ 1918р.)
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень
ім. І.Ф.Кураса НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Солдатенко Валерій Федорович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
ім. І.Ф.Кураса НАН України, завідуючий відділом етноісторичних досліджень.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор,
Войналович Віктор Анатолійович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
ім. І.Ф.Кураса НАН України, провідний науковий співробітник відділу національних меншин
кандидат історичних наук, доцент,
Проданюк Федір Миколайович,
Київський національний університет технологій та дизайну, в.о. завідуючого кафедрою українознавства
Захист відбудеться “18” вересня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук при Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Кутузова 8, к. 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України за адресою: м.Київ, вул. Кутузова 8, к. 218.
Автореферат розісланий: “15” серпня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук Г.І.Зеленько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена тим, що Україна, проголосивши курс на європейську інтеграцію, взяла на себе зобов’язання щодо приведення своєї політичної системи у відповідність до демократичних стандартів, одним із яких є наявність сильної структурованої політичної опозиції як повноправного інституту суспільства.
Досвід розвинутих демократичних країн засвідчує, що надання опозиції повноправних можливостей для представлення та обстоювання своєї, альтернативної щодо офіційної, точки зору, для конкуренції з правлячими політичними силами, стабілізує політичну структуру суспільства, запобігає виникненню гострих політичних конфліктів і кризових ситуацій, слугує засобом пом’якшення надмірної соціальної напруги, обмежує зловживання владою та порушення прав і свобод, тобто – сприяє підтриманню стабільності в суспільстві.
В Україні, яка тривалий час перебувала під тоталітарним і авторитарним режимами, процес інституалізації політичної опозиції тільки розпочався. З огляду на це, вивчення вітчизняного досвіду функціонування політичної опозиції на попередніх етапах розвитку набуває не лише теоретичного, а й практичного значення. Зокрема, це стосується періоду гетьманату П.Скоропадського, який викликає неоднозначні, інколи діаметрально протилежні оцінки і науковців, і політиків. Саме тоді вперше у вітчизняній історії політична опозиція набула чітких організаційних форм, стала невід’ємною частиною політичної системи. У цей час оформилися різні типи політичної опозиції, кожен з акторів якої зайняв своє місце у політичній системі та виконував конкретні функції. Тому ґрунтовне й предметне дослідження цього періоду є корисним для всіх суб’єктів сучасного політичного процесу і може слугувати серйозною основою для розуміння необхідності постійного пошуку компромісів заради головної мети – ствердження української державності та сталого розвитку українського народу.
Специфічною характеристикою вітчизняної політичної науки є те, що більшість фахівців концентрує увагу переважно на історико-нормативному вивченні функціонування різних політичних інститутів, що призводить зрештою до фрагментарного й не достатньо всебічного характеру досліджень, одержаних висновків і оцінок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА ОПОЗИЦІЯ ГЕТЬМАНАТОВІ П.СКОРОПАДСЬКОГО (КВІТЕНЬ-ГРУДЕНЬ 1918р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок