Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> обгрунтування екобезпечного ведення сільськогосподарської діяльності з використанням методів математичного моделювання (на прикладі полтавської області)

обгрунтування екобезпечного ведення сільськогосподарської діяльності з використанням методів математичного моделювання (на прикладі полтавської області)

Назва:
обгрунтування екобезпечного ведення сільськогосподарської діяльності з використанням методів математичного моделювання (на прикладі полтавської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут агроекології
УКРАЇНСЬКОЇ академіЇ аграрних наук
шмиголь Юлія Валентинівна
УДК 631.95:519.876.5
обгрунтування екобезпечного ведення
сільськогосподарської діяльності
з використанням методів
математичного моделювання
(на прикладі полтавської області)
03.00.16 - екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Полтавській державній аграрній академії Міністерства аграрної політики України та Інституті агроекології УААН
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Калініченко Антоніна Володимирівна,
Полтавська державна аграрна академія
Міністерства аграрної політики України, завідувач
кафедри інформаційних систем і технологій
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Шерстобоєва Олена Володимирівна,
Інститут агроекології УААН,
завідувач відділу біологічного моніторингу
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Коваленко Наталія Петрівна,
ННЦ "Інститут землеробства УААН",
старший науковий співробітник
лабораторії сівозмін
Захист відбудеться “14” травня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .371.01 в Інституті агроекології УААН за адресою: 03143, Україна, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології УААН за адресою: м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розісланий “ 11“ квітня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, кандидат сільськогосподарських наук Я.В.Чабанюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історично рівень суспільного та економічного розвитку нашої держави значною мірою визначається станом аграрної галузі. Саме тому гармонізація розвитку суспільства та забезпечення його екологічної стабільності безпосередньо пов’язані із ефективністю функціонування сільськогосподарського виробництва (Трегобчук В.М., 1996; Черніков В.О., 2000 та ін.).
У комплексі проблем з формування умов для збалансованості розвитку агроекосистем України важливою ланкою є збирання, опрацювання та інтерпретація інформації щодо реального стану регіональних агроекосистем і динаміки зовнішніх чинників, що впливають на її структурно-функціональні показники, з наступним аналізом інформації й моделюванням можливих сценаріїв розвитку в часі і просторі, обґрунтуванням управлінських рішень щодо збереження та відновлення основних природних ресурсів – ґрунтів, води та біоти, удосконалення систем землекористування й агротехнологій та отримання достатньої кількості екобезпечної сільськогосподарської продукції високої якості.
Таким чином, за нинішнього екологічного стану аграрного виробництва життєво важливим є впровадження комплексної системи екобезпечного розвитку сільськогосподарського землекористування для кожного регіону із урахуванням конкретних природно-кліматичних, соціальних, економічних та інших регіональних факторів. Для розробки наукових засад практичного переходу до такої системи найбільш доцільним є використання методів математичного моделювання (Вольтер В., 1931; Бородій С.О., 2001; Ясковець І.І., 2002 та ін.). Це можливо, якщо за оціночний критерій ефективності управлінських рішень та результатів господарської діяльності прийняти економіко-екологічний підхід.
Екологобезпечне аграрне природокористування має бути основою стабілізації розвитку аграрної сфери всіх регіональних АПК. Врахування природної родючості ґрунтів, збереження високих рівнів продуктивності праці в аграрній сфері та урожайності сільськогосподарських культур (Данилишин Б.М., 1996; Шикула М.К., 1998; Трегобчук В.М., 2003; Медвєдєв В.В., 2005 та ін.) у поєднанні із цілеспрямованим і послідовним переведенням аграрної діяльності на інноваційну модель функціонування та принципи збалансованого, екологічно безпечного та ефективного розвитку є актуальним завданням сьогодення.
Усі вищезазначені питання лягли в основу проведених досліджень і вказують на їх актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: обгрунтування екобезпечного ведення сільськогосподарської діяльності з використанням методів математичного моделювання (на прикладі полтавської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок