Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення літературного розвитку школярів 5-7 класів засобами театрального мистецтва

Удосконалення літературного розвитку школярів 5-7 класів засобами театрального мистецтва

Назва:
Удосконалення літературного розвитку школярів 5-7 класів засобами театрального мистецтва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ВІТЧЕНКО Андрій Олександрович
УДК 372.882+37.036:792
Удосконалення літературного розвитку школярів 5-7 класів засобами театрального мистецтва
13.00.02 – теорія і методика навчання (світова література)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М. Драгоманова.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент
МІРОШНИЧЕНКО Леся Федорівна,
завідувач кафедри методики викладання мов і світової літератури,
Національний педагогічний університет імені М.Драгоманова.
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор
ГУЛЯК Анатолій Борисович,
завідувач кафедри україністики,
Національний медичний університет ім. О.Богомольця;
- кандидат педагогічних наук, доцент
УДОВИЧЕНКО Лариса Миколаївна, кафедра української
літератури Криворізький державний педагогічний університет.
 
Провідна установа: - Херсонський державний педагогічний університет, кафедра
історії світової літератури та культури, Міністерство освіти
і науки України, м. Херсон.
Захист відбудеться “ 24 ” жовтня 2001 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м.Київ, вул. Артема, 52-д).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий “ 20 ” вересня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т.ШЕЛЕХОВА
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Закономірні зміни в підходах до шкільного викладання словесності, які передбачають зміщення центру уваги від художнього тексту на особистість учня, визначають актуальність вивчення проблеми літературного розвитку школярів, обумовлюють необхідність приведення її основних положень у відповідність до тих гуманістичних принципів, що закладені в освітніх програмних документах нашої держави (національна програма “Освіта (“Україна ХХІ століття”)”, концепція літературної освіти в Україні).
Вивчення літератури як одного з видів мистецтва, розгляд художніх текстів у системі творів суміжних мистецтв спричиняють до пошуку оптимальних шляхів залучення школярів до світу прекрасного, формування в них естетичних категорій і художнього смаку, без яких неможливе повноцінне сприйняття літературних творів. Такий підхід до викладання світової літератури підтверджується сучасними методичними дослідженнями в галузі естетичного виховання, в яких шкільний курс словесності розглядається як система планомірного тематичного впливу на духовність учня під керівництвом учителя, як ядро синтетичної гуманітарної освіти. На жаль, усвідомлення важливості систематичного і цілеспрямованого використання інших мистецтв, у тому числі й театру, який є для учнів середніх класів одним із сензитивних видів художньої творчості, ще не стало для процесу викладання світової літератури визначальним фактором, що у свою чергу негативно відбивається на результатах літературного розвитку школярів. Виправити існуючі недоліки в підходах до літературної освіти учнів-підлітків можливо за умов інтеграції курсу світової літератури з іншими предметами художнього циклу, перегляду принципів організації театральної творчості школярів.
Окремі аспекти проблеми, що розглядається, перебували в колі наукових інтересів видатних українських і зарубіжних учених. У контексті завдань гармонійного розвитку особистості багатьма вченими в галузі філософських наук (Аристотель, М.Бердяєв, Г.Гегель, І.Кант, Є.Ільєнков, Г.Сковорода, М.Каган), гуманістичної психології (Ш.Бюллер, А.Маслоу, К.Роджерс) і психофізіології (Б.Ананьєв, А.Валлон, Л.Виготський, В.Дранков, В.Роттенберг, П.Симонов, Б.Тєплов), культурології (С.Аверінцев, М.Бахтін, В.Ванслов, М.Гартман, А.Зісь, Р.Інгарден, Д.Лихачов, Ю.Лотман) і природничих наук (Ч.Дарвін, І.Павлов) розглядалося значення мистецтва у вирішенні цього питання.
Методичний аспект проблеми був порушений у працях відомих педагогів XVIII-XIX століть: Х.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Удосконалення літературного розвитку школярів 5-7 класів засобами театрального мистецтва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок