Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН Украї
ни


ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК
КУБІЦЬКИЙ СЕРГІЙ ОЛЕГОВИЧ
УДК 378.635.5:371.26
СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ГОТОВНОСТІ
МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Пуцов Володимир Іванович,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти, завідувач кафедри педагогіки післядипломної педагогічної
освіти, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Маслов Валерій Сергійович,
Академія муніципального управління,
завідувач кафедри педагогіки та психології,
м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент
Сгадова Валентина Василівна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, доцент кафедри педагогіки та психології, м. Київ.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет імені М.Коцюбинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 10 квітня 2002р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий "6" березня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У нинішній час склалась ситуація, яка характеризується, з одного боку, гострою потребою розбудови Збройних Сил України, підвищення якості підготовки офіцерів, а з іншого - недостатньою науковою розробкою теоретичних проблем і практичної реалізації оцінки їхньої професійної готовності.
У 70-90-х рр. XX ст. питання формування готовності випускників до професійної діяльності досліджували педагоги і психологи, зокрема: з проблем педагогіки професійної підготовки майбутніх вчителів (А.М.Алексюк, І.Д.Багаєва, С.У.Гончаренко, О.А.Дубасенюк, М.Б.Євтух, І.А.Зязюн, Н.В.Кузьміна, О.Г.Мороз, Н.Г.Ничкало, В.О.Сухомлинський та інші); з психології готовності до вибору професійної діяльності (О.В.Веденов, Г.С.Костюк, В.О.Моляко, В.В.Рибалка, Б.О.Федоришин та інші); у педагогіці готовності до вибору професійної діяльності (С.С.Гриншпун, В.М.Мадзігон, Є.М.Павлютенков, В.І.Пуцов та інші); у військовій педагогіці (О.В.Барабанщиков, О.П.Багас, М.М.Гречко, А.М.Григор’єв, М.І.Д'яченко, Л.Ф.Железняк, А.М.Зельницький, Л.О.Кандибович, І.С.Колодій, В.С.Маслов, М.І.Нещадим, Г.М.Юхновець, І.О.Хорєв, В.В.Ягупов та інші).
У цих працях вчених розглядаються загальні проблеми підвищення професійної готовності. Проте менш розробленими є проблеми оцінювання професійної готовності випускників до виконання завдань військової практичної діяльності. При цьому аспекти, пов'язані з формуванням оцінки професійної готовності військових спеціалістів, в опублікованих роботах вирішені частково або зовсім не висвітлені.
Як показує аналіз навчального процесу, відсутність напрацювань із названої вище проблеми призводить до того, що оцінка професійної готовності офіцерів здійснюється командирами, викладачами, самими курсантами на емпіричному рівні. Як наслідок, це призводить до її суб'єктивності і емоційної зумовленості. Крім того, оцінку найчастіше пов'язують з кількісною характеристикою ефективності професійної готовності. Тобто вона здійснюється в основному там, де має місце вимірювання певних величин. Це зумовлює її неповноту і однобічність.
Така ситуація склалась, на наш погляд, через недостатню наукову розробку теоретичних аспектів оцінки професійної готовності майбутніх офіцерів. Розв'язання цієї проблеми потребує перш за все теоретичного осмислення, що дозволить усвідомити ті значні резерви, які можна використовувати в інтересах підвищення ефективності професійної підготовки майбутніх офіцерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок