Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ НОВИХ СПОСОБІВ ОХОРОНИ І ПОГАШЕННЯ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ДЛЯ ПОХИЛИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ШАХТ ДОНБАСУ

ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ НОВИХ СПОСОБІВ ОХОРОНИ І ПОГАШЕННЯ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ДЛЯ ПОХИЛИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ШАХТ ДОНБАСУ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ НОВИХ СПОСОБІВ ОХОРОНИ І ПОГАШЕННЯ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ДЛЯ ПОХИЛИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ШАХТ ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,25 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національна академія наук України
Міністерство вугільної промисловості України
Відділення фізико-технічних гірничих проблем
Донецького фізико-технічного інституту
ім. О.О.Галкіна
ТЕРОСИПОВ ВЯЧЕСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 622.262.002.1
ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ НОВИХ СПОСОБІВ ОХОРОНИ
І ПОГАШЕННЯ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК
ДЛЯ ПОХИЛИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ШАХТ ДОНБАСУ
05.15.02. "Підземна розробка родовищ корисних копалин"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеню кандидата технічних наук
Донецьк-1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному підприємстві "Комплексний науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут із проблем Центрального району Донбасу" (ДонНДІ) Мінвуглепрому України.
Науковий керівник:
академік АГН України,
доктор технічних наук,
професор, головний науковий
співробітник ДонНДІ (м. Горлівка) Гребьонкін Сергій Семенович
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук,
завідуючий кафедрою
Національної гірничої академії
України (м. Дніпропетровськ) Ширін Леонід Никифорович
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Відділення фізико-технічних
гірничих проблем Донецького
фізико-технічного інституту
НАН України імені О.О.Галкіна
(м. Донецьк) Кузьменко Микола Семенович
Провідна організація - інститут геотехнічної механіки (ІГТМ НАН України) - м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться "22" червня 1999 року в 12 годин на засіданні спеціалізованої ради К 11.184.02 у Відділенні фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ НАН України ім. О.О.Галкіна за адресою: 340114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Відділення ФТГП ДонФТІ НАН України ім. О.О.Галкіна за адресою: 340114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 72.
Автореферат розісланий "21" травня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої Ради,
кандидат технічних наук Є.І.Піталенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми
Вугільна промисловість України, будучи головним джерелом її енергоресурсів, в останнє десятиріччя переживає важку і затяжну економічну кризу.
Тільки за період з 1990 по 1998 роки об'єм видобутку вугілля зменшився більш ніж у 1,9 рази (з 164,8 до 85 млн. тонн).
Українське вугілля не витримує конкурентної боротьби на зовнішньому ринку через високу його собівартість і низьку продуктивність праці по галузі в цілому.
У галузі почато планову реструктуризацію, однак темпи її проведення надзвичайно низькі.
З огляду на украй важкий загальний стан економіки України, навіть прогнозне очікування великомасштабних робіт із реструктуризації вугільних шахт і швидкого закриття тих із них, що визначені галузевими документами, представляється нереальним. Тому, у фактично сформованих на сьогодні умовах, постановка науково-дослідних робіт, спрямованих на поліпшення стану галузі при мінімальних капіталовкладеннях і витратах, є актуальною галузевою задачею.
Відомо, що дуже важливе місце у технологічному циклі підземного видобутку вугілля займають роботи з проведення, охорони, підтримки і погашення підготовчих виробок. При переході гірничих робіт по видобутку вугілля на великі глибини (більш 800 м) і різкому погіршенні гірничо-геологічних і гірничотехнічних умов залягання вугільних пластів, їхня питома вага в собівартості видобутого вугілля ще більш зростає. У той же час, шахтний фонд більшості шахт Донбасу - старий, у зв'язку з чим на шахтах українського Донбасу щорічно ремонтується 1,5-2,0 тис. км підготовчих виробок.
Аналіз стану гірничих виробок на шахтах Державної холдінгової компанії (ДХК) "Лисичанськвугілля" показав, що при загальній протяжності підготовчих виробок більш 200 км, четверта частина з них вимагає ремонту, як по відновленню робочого перерізу, так і по його перекріпленню. У зв'язку з цим, постановка науково-дослідної роботи, що орієнтується на розробку нових технологічних способів охорони, підтримки, а в умовах дефіциту металу - і раціонального погашення підготовчих виробок із максимальним обсягом витягу аркового кріплення, рейок, труб та іншого, є дуже актуальною не тільки для шахт ДХК "Лисичанськвугілля", але і для галузі в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ НОВИХ СПОСОБІВ ОХОРОНИ І ПОГАШЕННЯ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ДЛЯ ПОХИЛИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ШАХТ ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок