Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛОДІЖНИЙ РУХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ 60-Х РР. ХХ СТ. В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА США: РЕТРОСПЕКТИВНИЙ АНАЛІЗ

МОЛОДІЖНИЙ РУХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ 60-Х РР. ХХ СТ. В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА США: РЕТРОСПЕКТИВНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
МОЛОДІЖНИЙ РУХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ 60-Х РР. ХХ СТ. В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА США: РЕТРОСПЕКТИВНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
МІНАЄВ Андрій В’ячеславович
УДК 94(4+7)"1965/1969":329.78
МОЛОДІЖНИЙ РУХ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ 60-Х РР. ХХ СТ.
В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА США: РЕТРОСПЕКТИВНИЙ АНАЛІЗ
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці - 2006


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
на кафедрі історії нового та новітнього часу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Сич Олександр Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
історії нового та новітнього часу, професор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Алексієвець Микола Миронович,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
декан історичного факультету,
завідувач кафедри нової і новітньої історії
та методики викладання історії, професор
доктор історичних наук, професор
Віднянський Степан Васильович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділом всесвітньої історії
і міжнародних відносин, професор
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра всесвітньої історії (м. Донецьк)
Захист відбудеться 31.03.2006 року о 13 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 28.02.2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Помітне місце серед визначних подій ХХ століття займає небувалий спалах молодіжної активності в країнах Західної Європи та США в другій половині 60–х рр. Масові виступи молоді, з одного боку, спричинили гостру політичну кризу в багатьох західних державах, а, з іншого, стали одночасно результатом і проявом глибокої кризи основних соціальних (світоглядних, культурних, освітньо-виховних тощо) цінностей західного суспільства. Його лідери та активісти прагнули повалити ненависний їм “істеблішмент” з усіма складовими – інститутами влади, традиціями, освітою та культурними надбаннями тощо. Вони пропонували суспільству в якості альтернативи новий тип молодої людини з особливими молодіжною ідеологією та світоглядом, специфічними і притаманними лише їй стилем життя, поведінкою, зовнішнім виглядом тощо.
Попри значну відстань у часі, актуальність вивчення феномену "революції молодих" з роками не зменшується. Періодичні виступи студентів у Східній Азії, рух антиглобалістів, масові студентські заворушення в Москві в другій половині 90-х рр., нещодавні бешкети молодіжних банд у кварталах етнічних меншин Західної Європи примушують зарубіжних науковців та урядових аналітиків звертатися до подій 60-х рр. минулого століття з метою з'ясування певних закономірностей розвитку молодіжної категорії населення.
Не менш актуальним дослідження молодіжного руху другої половини 60-х рр. є для нашої держави. Події осені – зими 2004 р. показали здатність українського студентства до небаченої раніше активності. Зважаючи на можливість розгортання молодіжного протесту в майбутньому, уроки кінця 60-х рр. є досить цінними і мають бути враховані.
Сьогодні настав час здійснення виваженого аналізу основних аспектів молодіжного руху другої половини 60–х рр. під кутом зору сучасності, враховуючи всі процеси, зрушення та явища у світовій історії за останні десятиліття. Особливо тепер, коли вітчизняна історіографія більше не обмежена ідеологічними догмами і відомі наслідки молодіжного руху 60-х рр., існує можливість більш об'єктивного підходу до оцінки даного явища.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження пов’язане з розробкою затвердженої комплексної наукової теми кафедри історії нового та новітнього часу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича "Актуальні проблеми історії нового та новітнього часу країн Західної Європи та Північної Америки".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОЛОДІЖНИЙ РУХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ 60-Х РР. ХХ СТ. В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА США: РЕТРОСПЕКТИВНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок