Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕМІНАЛЬНИХ ДИХЛОРОПОХІДНИХ 1,2- і 1,4-НАФТОХІНОНІВ

СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕМІНАЛЬНИХ ДИХЛОРОПОХІДНИХ 1,2- і 1,4-НАФТОХІНОНІВ

Назва:
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕМІНАЛЬНИХ ДИХЛОРОПОХІДНИХ 1,2- і 1,4-НАФТОХІНОНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,83 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Губрій
зоряна василівна
УДК 547.5
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕМІНАЛЬНИХ
ДИХЛОРОПОХІДНИХ 1,2- і 1,4-НАФТОХІНОНІВ
02.00.03 - ОРГАНІЧНА ХІМІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО
СТУПЕНЯ КАНДИДАТА ХІМІЧНИХ НАУК
ЛЬВІВ - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти України
Науковий керівник: Доктор хімічних наук, професор
Новіков Володимир Павлович
Державний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри ТБСНБ
Офіційні опоненти: Доктор хімічних наук, професор
Швайка Олесь Павлович,
Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України,
завідувач відділу
Кандидат хімічних наук, доцент
Літковець Олексій Костянтинович,
Державний університет “Львівська політехніка”,
доцент
Провідна установа: Інститут органічної хімії НАН України, відділ механізмів
органічних реакцій, м. Київ
Захист відбудеться: “ 1 ” березня 1999 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Державному університеті “Львівська політехніка”: 290646 Львів - 13, пл. Св. Юра, 3/4 ауд. 240
З дисертацією можна познайомитись у бібліотеці , Державного університету “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “ 30 ” січня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук, доцент Скорохода В.Й.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ РОБОТИ. Не дивлячись на більш ніж сторічне вивчення хімії хінонів, сполуки цього класу привертають до себе увагу і в теперішній час. Дослідження в області хіноїдних сполук зробили суттєвий внесок у розвиток теоретичних засад органічної хімії, а також дали можливість виявити багато речовин, які проявляють різноманітну біологічну активність (біоцидну, антибіотичну, антиоксидантну та інші).
Слід зазначити, що сполуки з гемінальним дигалогенідним фрагментом викликають також зацікавлення, бо відомо, що введення атома хлору в хіноїдне ядро сприяє виявленню пестицидних та рістрегулюючих властивостей, що, безсумнівно, має практичну користь з метою застосування в народному господарстві.
У зв’язку з особливою цінністю хінонів, з одного боку, і поліхлорованих структур з іншого, з’ясування деталей синтезу гем.-дихлоридів нафтохінонів та вивчення їх хімічних властивостей здатне привести до цікавих висновків, які доповнили б систему поглядів про реакційну здатність гем.-дихлоридних структур і дали б змогу отримати практично корисні сполуки.
Робота виконана у відповідності з державними науково-технічними програмами 7.03.01. «Нові речовини та матеріали малотонажного хімічного виробництва», 03.06.»Нові екологічно безпечні лікувальні засоби», що є підтвердженням актуальності та перспективності даних досліджень.
МЕТА РОБОТИ. Синтез, будова та властивості гемінальних дихлоридів аміно- та гідрокси-1,2- і 1,4-нафтохінонів та можливі шляхи їх практичного застосування.
НАУКОВА НОВИЗНА. Вперше досліджено реакції хлорування аміно- і гідроксипохідних 1,2- і 1,4-нафтохінону трет-бутилгіпохлоритом і отримано гемінальні дихлориди нафтохіноїдних систем. Визначено оптимальні умови та розроблені методики синтезу ди-трет-бутилфенілзаміщених 1,2- і 1,4-нафтохінонів. Досліджено хімічні властивості 2,3-дигідро-3,3-дихлоро-2-іміно(оксо)-1,4-нафтохінону в реакціях з нуклеофільними реагентами (СН-кислотами, амінами, лугами). Запропоновано механізми перебігу реакцій, які підтверджуються кінетичними дослідженнями. Квантово-хімічними розрахунками інтерпретовано взаємодію гем.-дигалогенідів з СН-кислотами.
ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ. Розроблено зручні препаративні методики одержання раніше не описаних галогенопохідних 1,2- і 1,4-нафтохінонів, в тому числі таких, що містять гемінальний дихлоридний фрагмент. В результаті скерованого синтезу нових сполук з гемінальним дихлороидним фрагментом, знайдені речовини, які проявляють високу протитуберкульозну і фунгібакте-рицидну активності. Деякі амінохлоропохідні 1,4-нафтохінону використані як напівпродукти при одержанні нових жиророзчинних барвників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕМІНАЛЬНИХ ДИХЛОРОПОХІДНИХ 1,2- і 1,4-НАФТОХІНОНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок