Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Світоспоглядання М. А. Римського-Корсакова і поетика його музичного театру

Світоспоглядання М. А. Римського-Корсакова і поетика його музичного театру

Назва:
Світоспоглядання М. А. Римського-Корсакова і поетика його музичного театру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,72 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківська державна академія культури
Жданько Андрій Миколайович
УДК [78.071.1:130.2](470)(043.3)
Світоспоглядання М. А. Римського-Корсакова
і поетика його музичного театру
17.00.01 – теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник – доктор мистецтвознавства, професор
Тишко Сергій Віталійович,
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського, професор кафедри теорії та історії культури (м. Київ)
Офіційні опоненти – доктор мистецтвознавства, професор
Шип Сергій Васильович,
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського, професор кафедри теорії, історії музики та вокальної підготовки (м. Одеса)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Шаповалова Людмила Володимирівна,
Харківський державний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського, професор кафедри інтерпретології та аналізу музики (м. Харків)
Провідна установа – Одеська державна музична академія ім. А. В. Нежданової, кафедра історії музики і музичної етнографії, Міністерство культу-ри і туризму України ( м. Одеса)
Захист відбудеться “18” жовтня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 у Харківській державній академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4, Мала зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури (61003, м. Харків, Бурсацький спуск, ).
Автореферат розісланий “15” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю. І. Лошков


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Майже вся наукова література, присвячена спадщині М. Римського-Корсакова, так чи інакше порушує питання про його концепцію світобудови. Це пов'язано з особливою якістю смислової енергії, яку випромінюють його творіння: енергія походить не стільки від життя соціуму з його історією, побутом, людськими пристрастями, скільки від первісних основ світу як такого. Іншими словами, предметом зображення у М. Римського-Корсакова є загальні закони світобудови, поширювані на всі сфери буття, включаючи соціальну. Ця властивість творів російського класика спонукає дослідників виводити будь-які враження та спостереження особистого порядку на орбіту загальноестетичних і філософських уявлень (Б. Асаф’єв, І. Лапшин, Ю. Кремльов, М. Рахманова, Л. Серебрякова та ін.). В цьому ж контексті розглядаються музично-критичні й музично-теоретичні праці М. Римського-Корсакова. Врешті, складається образ композитора-мислителя, багатогранна спадщина котрого являє завершену естетичну систему.
Одначе, згідно із зізнанням М. Римського-Корсакова в “Літопису мого музичного життя”, він не був схильний до умогляду абстрактно-філософського, суто теоретичного характеру, що примушує сформу-лювати питання про властивий йому тип рефлексії, тобто спосіб або модус віддзеркалення світу. Спираючись на наведене твердження М. Римського-Корсакова, факти його творчої біографії, а також наявні наукові матеріали, правомірно зробити висновок, що російський класик все ж таки не був мислителем у загальноприйнятому розумінні – подібно, приміром, до його історико-культурного опонента Р. Вагнера. Адже в контексті національної ментальності саме поняття “мислитель” має інше значення, яке не збігається із західноєвропейським.
Отже, виникає питання про пізнавальні основи спадщини М. Римського-Корсакова як персонального творення певної культурної традиції. Відповідь на нього в тій чи іншій мірі присутня в наукових працях, спеціально присвячених світобаченню та естетиці композитора, або таких, що включають цей предмет в ширше коло дослідницьких завдань та стосуються проблем російської національної культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Світоспоглядання М. А. Римського-Корсакова і поетика його музичного театру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок