Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОРМАТИВНІСТЬ В КОНСТИТУЮВАННІ ЛІНГВІСТИЧНИХ ОДИНИЦЬ: ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

НОРМАТИВНІСТЬ В КОНСТИТУЮВАННІ ЛІНГВІСТИЧНИХ ОДИНИЦЬ: ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
НОРМАТИВНІСТЬ В КОНСТИТУЮВАННІ ЛІНГВІСТИЧНИХ ОДИНИЦЬ: ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,30 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Проблема моделювання знання на сучасному етапі є предметом аналізу б
агатьох гуманітарних дисциплін (психології, соціології, логіки, лінгвіс
тики та ін


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА


Лактіонова Анна Валеріївна
УДК 165.152
НОРМАТИВНІСТЬ В КОНСТИТУЮВАННІ
ЛІНГВІСТИЧНИХ ОДИНИЦЬ:
ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
спеціальність 09.00.01 — онтологія,
гносеологія, феноменологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ — 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Лой Анатолій Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
Жоль Костянтин Костянтинович,
Подільський державний
аграрно-технічний університет,
професор кафедри філософії та культурології.
кандидат філософських наук,
Мінаков Михайло Анатолійович,
Національний університет
"Києво-Могилянська академія",
доцент кафедри філософії та релігієзнавства.

Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 19 грудня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "_17_" листопада 2005 року
Учений секретарспеціалізованої вченої ради Н.В. Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідженняАктуальність теми дослідження. Філософія ХХ-го століття відбулася під знаком лінгвістичного повороту, який зачепив всі страти філософського знання – зокрема, онтологію, теорію пізнання, антропологію, філософію мови, філософську логіку та ін. На противагу колишнім уявленням про мову як знаряддя спілкування (інформаційну знакову систему) в сучасній філософії проблематика мови визначається передусім мовленням як сферою здійснення мови. У зв’язку з таким зсувом акцентів на передній план філософського аналізу мови виходять онтологічні, епістемологічні і нормативні питання.
Мова як цілісний об’єкт філософського аналізу диференціюється за лінгвістичними сутностями, яким на рівні структурного аналізу відповідають лінгвістичні одиниці (окремий клас функціонально означених лінгвістичних сутностей, придатних для вираження завершеної думки – пропозиції, речення, висловлювання, твердження і т.ін.). А предметом філософського аналізу мови стає передусім дослідження онтологічного й епістемологічного аспектів здійснення лінгвістичних сутностей у вигляді лінгвістичних одиниць як фактів мовлення, де особливим предметом інтересу є епістемологічний статус останніх, а також притаманна їм нормативність (імпліцитні норми), якою забезпечується їхнє конституювання.
Проблема співвідношення між нормативною і фактуальною складовими знання лише реактуалізується у сучасній епістемології "після лінгвістичного повороту" та етиці. Типологічне віднесення лінгвістичних одиниць до власних норм здійснюється у процесах їхньої оцінки, в результаті якої встановлюється можливість для лінгвістичної одиниці мати фактичне значення. Такі процеси здійснюються на підставі конститутивного місця і функції нормативності (по відношенню до лінгвістичних одиниць), які й досліджуються у дисертації у зв’язку з оцінкою та її модусами.
Ступінь наукової розробки проблемиСтупінь наукової розробки проблеми. Дисертаційне дослідження є спробою філософського аналізу структур конституювання і здійснення лінгвістичних (мов-них) одиниць як фактів мовлення у зв’язку з їхньою імпліцитною епістемічною нормативністю за допомогою засобів філософського аналізу мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НОРМАТИВНІСТЬ В КОНСТИТУЮВАННІ ЛІНГВІСТИЧНИХ ОДИНИЦЬ: ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок