Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ У ЗМІСТІ ПІДРУЧНИКІВ З ЧИТАННЯ ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ (50-ті роки ХІХ ст. – 50-ті роки ХХ ст.)

ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ У ЗМІСТІ ПІДРУЧНИКІВ З ЧИТАННЯ ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ (50-ті роки ХІХ ст. – 50-ті роки ХХ ст.)

Назва:
ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ У ЗМІСТІ ПІДРУЧНИКІВ З ЧИТАННЯ ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ (50-ті роки ХІХ ст. – 50-ті роки ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,68 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ К.Д. УШИНСЬКОГО
БОГДАНЕЦЬ-БІЛОСКАЛЕНКО НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
УДК 372:371.671:37.03“18”/“19”
ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ У ЗМІСТІ
ПІДРУЧНИКІВ З ЧИТАННЯ ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
(50-ті роки ХІХ ст. – 50-ті роки ХХ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса — 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському міському педагогічному університеті імені Б.Д.Грінченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Дзюбишина-Мельник Наталія Яківна,
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
доцент кафедри української мови
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Кодлюк Ярослава Петрівна,
Тернопільський національний
педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
професор кафедри педагогіки і
методики початкового навчання
кандидат педагогічних наук, професор
Люріна Таніта Іванівна,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри педагогіки
Провідна установа: Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, кафедра загальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “11” квітня 2007 р. о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.053.01 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26).
Автореферат розісланий “_5_” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах сьогодення формування національної свідомості, успадкування молодим поколінням культурного досвіду українського народу й досі є одним із провідних завдань виховання молоді, оскільки забезпечує плекання громадян-патріотів своєї країни, здатних захистити її незалежність і цілісність. Реалізація цього завдання полягає в особистісно орієнтованому вихованні, підґрунтям якого є загальнолюдські ідеали, скеровані на Істину, Добро, Красу. Звідси очевидна значущість змісту освіти, покликаного зрівноважено забезпечити і пізнавальні, і виховні завдання, зокрема початкової школи. У зв’язку з цим підручник як один із основних методичних важелів досягнення мети освіти має будуватися на чітко продуманих науково-педагогічних засадах, розробка яких неможлива без вивчення і врахування досвіду в цій царині. Для початкової школи одним із таких аспектів є системне та наукове переосмислення ідейно-художнього змісту текстів читанок з метою врахування їх здобутків і прорахунків у подальшому підручникотворенні.
Як відомо, в урядових (Закон України “Про освіту”, Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті) та освітніх (“Концепція виховання дітей та молоді в системі національної освіти”) документах наголошується на необхідності дослідження історико-педагогічних проблем, пов’язаних із формуванням особистості. Саме тому звернення до сторінок минулого нашої педагогічної думки може стати джерельною базою для творення нових підручників.
Проблема підручникотворення завжди хвилювала українських педагогів. У цьому переконують праці корифеїв української педагогічної думки (Б.Грінченко, О.Духнович, П.Куліш, О.Лотоцький (Білоусенко), Т.Лубенець, І.Огієнко, С.Русова, Я.Чепіга, С.Черкасенко, М.Шашкевич, Г.Шерстюк), дидактів і методистів (Н.Бібік, М.Вашуленко, Я.Кодлюк, О.Савченко). Історію українських підручників для початкової школи в різних аспектах висвітлювали Т.Гавриленко, Н.Дзюбишина-Мельник, Н.Кузьменко, О.Клименко, Л.Шеремет, О.Фізеші, Г.Олійник, Т.Самоплавська та інші.
Процeс відроджeння національної освіти зумовив потрeбу внeсення істотних корeктив у спрямованість змісту навчальної літeратури для молодших школярів відповідно до нових вимог формування особистості школяра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ У ЗМІСТІ ПІДРУЧНИКІВ З ЧИТАННЯ ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ (50-ті роки ХІХ ст. – 50-ті роки ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок